Utworzono: poniedziałek, 22, sierpień 2011 Redaktor

Szukamy rozsądku na rynku akcji

GPW, giełda papierów wartościowych, akcjeNa rynku akcji wciąż duże wahania, w ubiegłym tygodniu nastąpiło drugie gwałtowne tąpnięcie. W tym samym czasie, bojąc się drugiego silnego ruchu na sile franka, Szwajcarzy w końcu zdecydowali się na dodruk franka, to było jedyne słuszne rozwiązanie przy tak łapczywym popycie całego świata na tą walutę:

- Dodrukowują franka, a on rośnie

Analizując publikacje z rynku giełdowego, trudno wybrać coś sensownego dla naszych czytelników, bowiem większość artykułów brzmi tak samo i opisuje, że będą spadki lub wzrosty (oczywiście oba scenariusze są podawane w jednym wpisie). Udało nam się wybrać jednak z tego potoku bezwartościowych tekstów kilka ciekawostek. Pierwszy wpis, to pewnego rodzaju metoda na spekulacje:

- Sposób na spekulację

Drugi bardzo ciekawy artykuł dotyczy czynnika spółek, (który ma duże znaczenie zwłaszcza w czasach spowolnienia gospodarczego) czyli braku zadłużenia:

- Kto ma długi, kto ma gotówkę ?

Kolejna informacja, która potwierdza naszą tezę, że nadeszły tłuste lata dla spółek zajmujących się windykacją. Oto przykład spółki Kredyt Inkaso:

- Kredyt Inkaso - najlepszy wyniki w historii

 

 

skomentuj na facebook