Utworzono: piątek, 09, wrzesień 2011 Redaktor

Drastyczne spadki stają się codziennością

GPW, giełda papierów wartościowych, akcjePiątek zaowocował kolejnymi drastycznymi spadkami na giełdach. WIG20 stracił 4,95%. Powoli zaczyna być trudno przeciętnemu inwestorowi nawet nadążać za tym, co jest aktualnym impulsem do takiego, czy innego działania na walutach, giełdach, rynkach towarowych. Ostatnie spadki, w tym także zmiana kursu waluty europejskiej wobec dolara (piątkowy wieczór: EUR/USD 1,365), to zapewne zasługa wystąpienia prezydenta USA.

Prawda jest taka, że świat opanowali gracze na dużą zmienność czegokolwiek. Ostatnio usztywniono kurs franka, aby owi gracze odczepili się w końcu od gospodarki Szwajcarii.

Piątek okazał się próbą ataku na polską walutę (za euro momentami trzeba było płacić 4,34 zł), która już wcześniej osłabiała się stopniowo. Zareagował na to rząd, pozbywając się walut, co umożliwiło mu zrobienie dobrego interesu i jednocześnie zahamowało dalsze osłabianie złotówki:

- Nagłe umocnienie złotego, BGK interweniował

Prezes NBP zapowiedział jednak, że on nie przyłączy się i nie wdroży interwencji, bo właśnie na taki ruch czekają grube ryby. Na razie atak został zatrzymany, ale co będzie dalej?

Z pozytywnych wieści warto zakomunikować o pojawieniu się nowej oferty lokat z oprocentowaniem 7,5% brutto, tym razem na 12 miesięcy. Jest to Lokata Gwarantowana, którą oferuje Meritum-Bank.

Warto zapoznać się z ciekawym wpisem dotyczącym dywidend za bieżący rok:

- Na jakie dywidendy możemy liczyć w 2011 r. - cz. IV

Na zakończenie zapraszamy do zapoznania się z bezpłatnym projektem edukacyjno-informacyjnym przeznaczonym dla osób zainteresowanych tematyką inwestowania.

- Inwestycyjna Akademia Pulsu Biznesu

 

 

skomentuj na facebook