Utworzono: wtorek, 27, grudzień 2011 Redaktor

Zdrowy człowiek ma więcej kasy w portfelu

terapie przeciwbólnowe, stawy kolanowe, zdrowiePrzy okazji niekończących się biesiad świątecznych można zauważyć, jak ludzie potrafią przesadzić z objadaniem się i rozchorować choćby z takiego powodu. Co jest najważniejsze w życiu, jeśli nie zdrowie? Biorąc pod uwagę fakt, iż większość ludzi nie zajmuje się zdrowiem lub mylnie rozumuje zdrowie jako okres przejściowy między chorobami, które są nieuniknione, to w jego mniemaniu żeby być zdrowym, wystarczy się leczyć, a dokładnej spożywać lekarstwa (zażywano kiedyś, dziś ludzie łykają już tyle pigułek, że można to nazwać spożywaniem jak kolejnego posiłku). A jeśli często korzystamy z leków, to bardzo odchudza to nasz portfel, przez co trudniej o oszczędzanie pieniędzy.

To temat rzeka, ale dziś krótko w jednym temacie. Pewnego razu zostałem poproszony o przygotowanie kilku informacji dla chorych, którzy mają problemy z chorymi stawami kolanowymi. Postanowiłem tu rozwinąć ten wątek, bo może komuś poprawi to standard życia, przez co nie będzie musiał np. rezygnować z pracy, a to przełoży się na jego potencjalne przychody.

Oto kilka porad. Jak wiadomo z reklam telewizyjnych, pomocnym lekiem jest Artrostop Plus z imbirem:

- ArthroStop® PLUS z Imbirem

Niestety na etapie bólu w kolanach (bo wtedy najczęściej wiemy już, że mamy chore stawy) to za mało, żeby takim lekiem wszystko naprawić. Na początku zawsze warto zacząć od najbardziej do natury zbliżonych metod, takich jak popularna w Rosji (wywar z liści laurowych) metoda oczyszczania:

- Liść laurowy w oczyszczaniu kości i stawów

Kolejna naturalna metoda, którą można stosować już na wiosnę, to okłady na kolana z pokrzyw, dość drastyczna, ale chwalona metoda przy dużych bólach, wtedy poparzenia pokrzywami dla takiej osoby to niewielkie poświęcenie.

Wspomagające działanie ma spożywanie gumowych miśków (oryginalne zachodnie Haribo, żelki innych producentów raczej nie są skuteczne) 3 razy dziennie po kilka sztuk (można chyba też rozpuszczać je w letniej wodzie i traktować jako słodzik zamiast cukru do herbaty) - to dobre źródło żelatyny, niezbędnej do regeneracji stawów.

Na pewno warto też skorzystać z lekarza specjalisty, który zna się na zastrzykach Zeel, bowiem to lekarz powinien zajmować się odpowiednim ostrzykiwaniem kolan (bardzo skuteczny lek używany przez sportowców):

- Porównanie skuteczności preparatu Zeel® P zastosowanego w iniekcjach dostawowych i w jonoforezie u chorych ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów kolanowych

Przeciwbólowo i w pewnym stopniu regeneracyjnie pomogą także wszelkiego typu zabiegi fizjoterapii, w tym krioterapia. Poza oficjalnym wykazem zabiegów, są też nowoczesne metody, takie jak zabiegi metodą Bicom:

- TERAPIE PRZECIWBÓLOWE !

Oczywiście nie wszystkie metody na raz, warto skonsultować je z lekarzem i ustalić kolejność, zwłaszcza, że wiele z nich to spore koszty, jeśli potrzeba jest nagła, wtedy nie ma sensu czekać miesiącami na bezpłatne zabiegi. A wspomagająco do użytku codziennego mogą przydać się opaski magnetyczne:

- Opaski magnetyczne na bóle stawów

 

 

stawy kolanowe