Utworzono: środa, 02, maj 2012 Redaktor

Myśli stają się rzeczami

Sekret, Mike Dooley, Ronda BryneW życiu nie liczy się to, ile masz na swoim koncie wygranych pojedynków, lecz to, że potrafisz żyć chwilą i wiesz, co to szczęście.” W taki oto sposób postanowiliśmy rozpocząć opis książki „Myśli stają się rzeczami”, której autorem jest Mike Dooley. Jest to jeden z bohaterów opisywanej już wcześniej książki Sekret.

Książka ta jest zbiorem krótkich myśli Dooley’a wzbogaconych o dokładniejsze komentarze, dzięki którym nie zagubimy się w domysłach, o co autorowi mogło chodzić. Autor reprezentuje bardziej duchowo-filozoficzną niż biznesową gałąź ludzi sukcesu, na których przy pisaniu swojej książki zwróciła uwagę Ronda Bryne, autorka Sekretu. Ale i ludzie chcący zarobić swój pierwszy milion mogą znaleźć coś dla siebie, np.: „Nie spiesz się, zwolnij i nie martw się więcej; pędząc na zabój, nie zdziałasz nic prędzej.” - to sama prawda, bowiem nie zawsze praca ponad siły pozwoli poczuć się nam szczęśliwymi w przyszłości, a tym bardziej w teraźniejszości.

Warto czasem zastanowić się, czy bez miliona na koncie też da się być szczęśliwym: „Delfin uśmiecha się, bo jest szczęśliwy i wdzięczny, że żyje na świecie, gdzie to, co najlepsze, nic nie kosztuje”.

Jest to kolejna z opisywanych tu pozycji, która kładzie nacisk na poszukiwanie pozytywnych aspektów własnego świata. I jeszcze tylko jeden wybrany cytat z wielu godnych uwagi: „Jeśli złapiesz się na tym, że myślisz o rzeczach, których nie lubisz, zatrzymaj się, zmień kierunek myśli, poczuj się wolny”. Warto sięgnąć po książkę, jeśli ma się ochotę zagłębić w całą gamę inspirujących przesłań.

 

 

Mike Dooley