Utworzono: czwartek, 24, maj 2012

Biednemu wiatr zawsze w oczy... część 4

darmowe e-booki, programy lojalnościowe, pozycjonowanie, pomysł na firmęDziś nieco informacji dla mniej zamożnych, dla ludzi, którym brakuje pomysłu na start, aby już od teraz zacząć zmieniać swoje życie na lepsze, przede wszystkim pod względem finansowym, bo tego głównie dotyczy profil naszego serwisu. Zacznijmy od tego, że trzeba zarabiać, czyli mieć pracę na utrzymanie bieżące. Nawet, jeśli dopadnie kogoś redukcja, to powinien wziąć się w garść i rozpocząć odpowiednie działania:

- Jak skutecznie szukać pracy po utracie poprzedniej?

W wolnej chwili warto poszerzać nasze horyzonty, choćby zapoznając się z przydatnymi metodami dokształcania się:

- Repertuar nowych umiejętności

A gdy już pracę mamy, czas na krok kolejny. Ci, którzy zarabiają za mało, żeby zacząć cokolwiek odkładać i z miesiąca na miesiąc budować swój kapitał, powinni zastanowić się, co można z tym zrobić. Nieco światła na to, że warto podjąć wyzwanie, rzuca autor poniższego artykułu:

- 3 największe kamienie milowe na drodze do wolności finansowej

Więcej tego typu pomocnych informacji można uzyskać w naszym dziale z darmowymi e-bookami, gdzie dodana została ostatnio nowa pozycja:

- Darmowe E-booki

A jak zacząć oszczędzać? Można choćby zacząć od wzięcia udziału w programach lojalnościowych (choć ważne jest, aby nie wpaść w pułapkę kupowania produktów promocyjnych, których normalnie byśmy nie mieli zamiaru kupić):

- Programy lojalnościowe w sklepach spożywczych

Ponadto ogromną siłą mogącą przynieść dochód jest sam internet. Nie polecamy różnego typu nonsensownych sposobów na zarabianie w sieci, bo to więcej nas czasu i energii elektrycznej kosztuje, niż to warte, zwłaszcza, że łatwo natknąć się na tego typu niespodziankę, jak bankructwo tzw. buxów.

Nieco większy sens ma już pisanie płatnych tekstów, na tematy, w których się orientujemy bardziej od przeciętnego Kowalskiego. Możemy w ten sposób zarobić 2,7 zł za każde 1000 znaków tekstu, jeśli skorzystamy z platformy Textmarket lub Seotxt:

- Jak zarabiać dodatkowe 334,8zł miesięcznie?

Można nieco więcej czasu poświęcić na zarabianie w sieci dzięki prowadzeniu własnego bloga lub serwisu:

- Niezależność finansowa z bloga?

Aby jednak blog, czy serwis miał czytelników, należy podejść do tego w sposób zalecany przez autora artykułu:

- Jeśli masz bloga i chcesz na nim zarabiać, sprawdź w jaki sposób możesz to zrobić.

Ważne jest też, aby profesjonalnie wypozycjonować w internecie swoje dzieło:

- Linkowanie strony – poznaj moją strategię

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyjść poza sieć, choć internet może być tu mocnym sprzymierzeńcem. Mowa mianowicie o marketingu wielopoziomowym (MLM), który niesłusznie przyrównuje się do piramid finansowych, o czym napisano na blogu:

- MLM - piramida czy po prostu BIZNES?

- Czym jest MLM - prawda o marketingu wielopoziomowym?

Każdy pomysł dobrze przeanalizowany, w który włożymy wiele energii, zaangażowania może doprowadzić do pierwszych zauważalnych w kieszeni zysków. A z czasem gdzieś po drodze może dopaść nas jakaś inspiracja powodująca ukierunkowanie na jeszcze lepsze tory w drodze do sukcesu finansowego. A po drugiej stronie tęczy może stać coś, co sprawi, że być może kiedyś dołączysz do 100 najbogatszych Polaków (obecnie aby tam się znaleźć, trzeba dysponować majątkiem nie mniejszym niż 190 milionów złotych):

- Forbes 100 Najbogatszych Polaków

Brakuje Wam pomysłów, żeby zacząć racjonalne oszczędzanie? Otwórzcie umysły, oto kilka pomysłów na zachętę:

- Okazja na duże pieniądze- DTTV czyli telewizja cyfrowa

- 5 pomysłów na mały biznes

A kiedy już pomysł przybierze realną formę umożliwiającą długoterminowo generowane zyski, można pomyśleć o samodzielnej działalności gospodarczej i inwestowaniu nadwyżek finansowych w papiery wartościowe (obligacje, akcje).

Zachęcamy do zapoznania się z poprzednim odcinkiem cyklu:

- Biednemu wiatr zawsze w oczy... część 3

 

 

programy lojalnościowe