Utworzono: czwartek, 31, maj 2012 Redaktor

Inwestycje alternatywne w 2012 roku

pożyczki społecznościowe, inwestowanie w sztukę, fizyczne złoto, skrytki bankoweOstatnio zaobserwowaliśmy dosyć interesujący fakt związany z pożyczkami społecznościowymi. Wcześniej w dziale Baza wiedzy opisaliśmy szczegółowo firmę Richie.pl, która za drobną opłatą prześwietlała inwestorów Kokosa i wystawiała pozytywne rekomendacje najpewniejszym aukcjom. Niestety serwis ten zakończył działalność, nie podając przyczyn tego faktu. Trudno stwierdzić, czy to z powodu zbyt dużego nakładu pracy w stosunku do możliwych do osiągnięcia zysków z prowadzenia serwisu jak i samodzielnego inwestowania w te pożyczki. Nasza opinia jest raczej neutralna w odniesieniu do inwestowania w pożyczki społecznościowe (dużo czasu na to trzeba poświęcać, a inwestycje raczej na niskie kwoty).

O inwestowaniu w dzieła sztuki już nieco pisaliśmy w artykule Inwestowanie w sztukę, dziś kolejna garść informacji na ten temat:

- Inwestowanie w sztukę

A jakie mamy zdanie w sprawie tzw. długoletnich „produktów inwestycyjnych”? Oczywiście negatywne, bo oprócz zamrażania pieniędzy często na wiele lat, ewentualne zyski zjadane są przez prowizje, ubezpieczenia itp. Przykład tego typu opisano na blogu:

- Zarobisz 145% bezpiecznie i bez ryzyka

Jednym z ciekawszych sposobów alternatywnego lokowania jest zakup fizycznego złota (najlepiej monet jednouncjowych), gdyż może ono zabezpieczyć inwestora przed dużą inflacją w przypadku globalnego kryzysu sektora finansów. Autor bloga zastanawia się, czy pojawią się problemy na rynku złota?

- Docelowa wartość złota to 5.000$! Ile w tym prawdy?

Problemem staje się jednak bezpieczne przechowywanie złota, o czym napisano w kontekście skrytek bankowych:

- Skrytki i kasetki bankowe - sposób na przechowywanie cennych przedmiotów

 

 

inwestowanie w fizyczne złoto