Utworzono: wtorek, 21, sierpień 2012 Redaktor

Sierpniowe wiadomości finansowe

Amber Gold, Catalyst, Gant, Religa Development, inwestycje alternatywne, darmowy e-bookI temat rzeka się w mediach zrobił... Amber Gold mimo dużego rozmachu chyba jednak nie był tak poprawnie działającą firmą, jak mogło się wydawać nawet najzagorzalszym zwolennikom, ale czy był piramidą, wciąż brak jednoznacznych dowodów:

- Afera Amber Gold. Agenci znaleźli złoto. Prezes z zarzutami

Każdy kolejny dzień przynosi ciekawe informacje, nawet trudno się w nich połapać, które są tylko przypuszczeniami, a na które są już dowody (sprawa nabrała też zabarwienia politycznego, jak to zawsze bywa, opozycja domaga się Komisji Śledczej):

- Afera Amber Gold nabiera rozmachu - czyli Marcin P. pionkiem?

Nas bardziej interesuje sprawa finansowa tego zagadnienia. Powstało już nawet forum oszukanych przez Amber Gold:

- Forum o Amber Gold

A tymczasem pustkę po reklamach Ambera zapełniły wszędobylskie reklamy publicznej emisji dwuletnich obligacji Ganta na 11% rocznie:

- Nie są parabankiem, a płacą 11% odsetek w skali roku! Megaokazja inwestycyjna?

Kolejny raport tygodniowy z rynku Catalyst:

- Podsumowanie tygodnia: Coraz więcej papierów pod kreską

Chyba nie ma już na co liczyć w sprawie wyjścia na prostą, czyli wypłacalności spółki Religa Development. Właściciel spółki nie przestrzega żadnych zasad, trudno nawet powiedzieć, czy jeszcze jest osiągalny w kraju:

- Religa Development nie ma gotówki na spłatę zobowiązań

Ostatnio rzadziej sygnalizujemy o ciekawych ofertach lokat bankowych, bo faktycznie te przestały być atrakcyjne od czasu zakończenia ofert „bezbelkowych”. Ale dla osób zmęczonych problemami na rynku inwestycji alternatywnych poniższe zestawienie może okazać się przydatne:

- Aktualny ranking lokat sierpień 2012

Kolejny dział inwestycji, to rynek akcji. Dziś proponujemy 2 wpisy z rynku światowego o przesadnej cenie akcji Facebooka i ruchach na ryku akcji spółki:

- Cena akcji Facebook.com w 3 miesiące stopniała o 50%

- Peter Thiel sprzedał większość swoich akcji w Facebooku za prawie 400 milionów USD

I na koniec dzisiejszych wieści coś ze świata poza finansowego. Tym razem proponujemy darmowy e-book dla osób zapracowanych przy komputerze, czyli o tym, jak dbać o swój wzrok:

- Jak samemu poprawić swój wzrok

 

 

inwestowanie alternatywne w Amber Gold