Utworzono: sobota, 10, listopad 2012 Redaktor

Gdzie kupić Rogale Świętomarcińskie

Gdzie kupić Rogale Świętego MarcinaJako że zbliża się kolejne w listopadzie święto (które świętujemy nie radośnie lecz z wielką powagą, wręcz dostojnie z elementami zadumy wypada rzec), czyli Narodowe Święto Niepodległości, postanowiliśmy przełamać tą regułę i zachęcić naszych czytelników do nieco innego, weselszego spojrzenia na dzień 11 listopada. Tego też dnia przypada dzień świętego Marcina, który kojarzony jest w Wielkopolsce z tradycją spożywania produktu regionalnego, jakim są Rogale Świętomarcińskie.

Bardzo smaczne rogale z nadzieniem z białego maku i wielu innych dodatków takich jak orzechy i rodzynki. Jak podaje Wikipedia „Aby cukiernia mogła używać nazwy "rogale świętomarcińskie" lub "rogale marcińskie", musi uzyskać certyfikat Kapituły Poznańskiego Tradycyjnego Rogala Świętomarcińskiego, która powstała z inicjatywy Cechu Cukierników i Piekarzy w Poznaniu, Izby Rzemieślniczej i Urzędu Miasta Poznania”.

Skoro taki jest wymóg, to czy łatwo jest zdobyć i zasmakować ten produkt w innych regionach kraju? Rogale można kupić w internecie, przykładowo:

- Zamów Rogale Marcińskie

Jak zawsze w takich sytuacjach sprawdza się Allegro, ale nie tylko. Okazuje się, że w okresie poprzedzającym święto, certyfikowane Rogale Świętomarcińskie oferuje też sieć sklepów Tesco (przy stoisku z pieczywem), produkt sprzedawany na sztuki w cenie 7,99 zł za 200 gram tego smakołyku. Jak widać, jest to dość spora cena, w okolicach 40 zł za kilogram (tyle co markowej jakości czekolady), ale przynajmniej raz w roku warto zakosztować czegoś innego i cieszyć się dniem wolnym od pracy.