Utworzono: środa, 28, listopad 2012

Renoma w dobrej cenie

Pomysły na własny biznesPanuje powszechne przekonanie, że usługi na najwyższym poziomie muszą wiele kosztować. Okazuje się jednak, że można nabyć bardzo dobre świadczenia w bardzo dobrej cenie. Trudno uwierzyć, ale ta zasada dotyczy też rynku usług prawnych. Zapraszamy na kolejny artykuł z cyklu przydatnych porad dla funkcjonującej działalności gospodarczej. Dziś o ważnym zagadnieniu, a mianowicie poradach prawnych.

Korzystne rozwiązania w korzystnej cenie to ideał każdego przedsiębiorcy. Szczególnie tego, który prowadzi niewielki własny biznes i dokładnie ogląda każdy wydany pieniądz. Ogląda i płaci, bo pewnych rzeczy nie sposób zaniedbać. Niestety, wiele firm w ramach krótkowzrocznych oszczędności rezygnuje z ochrony prawnej. Pozorny spokój jest ułudą, bo każda działalność gospodarcza obarczona jest ryzykiem, zaś koszty "prawniczego pogotowia" przy korzystaniu z jednostkowej porady prawnej mogą przerazić. Najlepszym rozwiązaniem dla każdego, nawet mikro-przedsiębiorcy, jest stała ochrona interesów prawnych: na dobrym poziomie i w dobrej cenie. Na tym założeniu opiera się praktyka Koksztys Kancelarii Prawa Gospodarczego. To jedna z największych firm prawniczych w Polsce, od 20 lat gwarantująca bezpieczeństwo i prestiż swoim klientom.

Duży może więcej

Założeniem twórcy Kancelarii, mecenasa Ireneusza Koksztysa było zbudowanie solidnej firmy, której fundamentem są doświadczeni profesjonaliści. Tylko wtedy klient ma gwarancję, że prowadzeniem jego spraw zajmują się fachowcy z różnych dziedzin prawa. Grupa Koksztys to zespół doświadczonych, kompetentnych praktyków, wśród których jest ponad 100 prawników – adwokatów radców prawnych, aplikantów adwokackich i radcowskich oraz osób z wykształceniem prawniczym. Już takie zaplecze personalne daje przewagę nad usługami niewyspecjalizowanych radców prawnych. W sytuacji, gdy problem wymaga wiedzy i doświadczenia prawników różnych specjalności, przedsiębiorca może być pewien, że jego sprawa zostanie załatwiona. Ta multidyscyplinarność pozwala na skuteczne eliminowanie ryzyka prawnego na jakie narażona jest każda firma.

Mecenas Koksztys przyznaje, że sukces jaki odniosła jego firma na rynku i tak liczna grupa stałych klientów, wynika z nieszablonowego działania i pójścia własną przemyślaną drogą. Kiedy duże kancelarie nastawione na dużych wiązały się kapitałowo z zagranicznymi podmiotami, Koksztys S.A. rozwijał się jako kancelaria typowo polska. Usługi jakie oferuje, zostały skrojone specjalnie na miarę potrzeb sektora MSP i małych, nawet jednoosobowych polskich firm.

Wychodząc naprzeciw potrzebom także małego biznesu, Prawnicy Koksztys S.A. działają na zasadach pakietowych w zakresie ustalonym z klientem. Takie rozwiązanie pozwala na elastyczność i daje możliwość racjonalnego planowania wydatków, o co trudno w przypadku usług prawnych świadczonych ad hoc. Tym samym oferta Koksztys S.A. przewyższa standardy przyjęte przez inne podmioty na rynku. Podczas gdy właściciele opartych na zachodnim kapitale kancelarii są nastawieni na szybki zysk, celem Koksztys S.A. jest długoterminowa, stabilna obsługa prawna klientów. Choć takie twierdzenie oburzy co wrażliwszych członków palestry, solidny pakiet ochrony prawnej potrafi być tańszy niż wizyta u dobrego fryzjera. Wynika to z racjonalnego założenia: im więcej klientów obsługuje kancelaria, tym tańsze są jej usługi.

Duży może taniej

Opisywana kancelaria oparła się presji zachodnich inwestorów. Udzielają porad po polsku, a ich honoraria nie opiewają na kwoty w dolarach i euro. Tu wszyscy, także właściciel, codziennie ciężko pracują, by zaoferować najlepsze i najtańsze usługi – wyjaśnia Mecenas Koksztys i dodaje: – W naszej firmie inwestuje się w znajdowanie najkorzystniejszych merytorycznie i cenowo rozwiązań, nie w mahoniowe biurka i skórzane fotele.

W Koksztys S.A. można skorzystać z abonamentu na usługi prawne w cenie już od 99 złotych. Ryczałt na usługi stał się najwygodniejszą i najtańszą formą zapewnienia własnej firmie ochrony prawnej. Posiadacz abonamentu może też skorzystać z dodatkowych usług, np. zlecić zastępstwo prawne, windykację, wycenę przedsiębiorstw, postępowanie karnoskarbowe - wówczas cena takiej czynności będzie niższa niż w opcji bez pakietu. Abonament prawny w Koksztys S.A. gwarantuje z góry określone koszty obsługi - tak jak abonament telefoniczny z kartą prepaidową w telefonie określa limit rozmów i stawkę po przekroczeniu darmowego pakietu, tak abonament prawny umożliwia korzystanie z wiedzy specjalistów Kancelarii aż do jego wyczerpania. Płacimy z góry za coś, co wykorzystamy. Rozliczenia są jasne i pozwalają na swobodne zarządzanie budżetem. Atutem Grupy Koksztys, oprócz konkurencyjnych cen i doskonałego zaplecza merytorycznego jest też zasięg terytorialny, który obejmuje cały kraj. Centrala firmy mieści się we Wrocławiu, a odziały terenowe w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy, Zielonej Górze oraz Rzeszowie. Koksztys zajmuje wysokie miejsca w rankingach dzienników: "Rzeczpospolitej" i „Dziennika Gazety Prawnej”, plasując się na 5. i 6. pozycji wśród największych kancelarii prawnych w kraju. Duża kancelaria, z dużym doświadczeniem, która rozumie duże potrzeby także małych przedsiębiorców. I wychodzi im naprzeciw oferując coś wyjątkowego - dostępną cenowo ochronę prawną, bezpieczeństwo i prestiż.

Joanna Nowak

 

 

kancelaria prawna