Utworzono: czwartek, 14, luty 2013 Redaktor

Dlaczego nie potrafimy tworzyć pozytywnych emocji?

Darmowy e-book Briana Tracy, sukces, lepsze życieInspiracją do dzisiejszego artykułu był tytuł e-maila reklamowego, jaki otrzymałem jakiś czas temu, a brzmiał tak „Potwornie dobre warunki”. Jak wiadomo tytuł oraz pierwsze zdanie reklamy odgrywa kluczową rolę w skuteczności przekazu. Dlatego też powyższy slogan miał za zadanie zachęcić zaledwie w trzech słowach do zapoznania się z całością oferty. Ale zastanówmy się, czy to udane hasło? Z czym nam kojarzy się „Potwornie”? Czyż nie z potworami? A te raczej mają w naszej psychice już od dzieciństwa zakorzenione negatywne skojarzenia...

Czytając tamten slogan od razu przypomniało mi się powszechne absurdalne stwierdzenie „Strasznie się cieszę” - no to jest strasznie w tym momencie, czy wesoło i ktoś się cieszy? Warto się zastanowić nad wypowiadanymi przez siebie słowami, zwłaszcza jak ktoś wypowiada je bezwiednie całymi potokami...

Prawidłowe łączenie i używanie słów ma spore znaczenie w życiu, zwłaszcza gdy ktoś już zauważy, że czegoś więcej by od tego życia oczekiwał. A oto zbiór innych zasad, do których także warto się dostosować w drodze do lepszego życia:

- 10 rzeczy, z których warto zrezygnować w nowym roku

Na pewno mając postanowienie tworzenia lepszego świata, warto zacząć od siebie:

- Jak Twój rozwój pomaga innym

A takim postanowieniom zmiany swego nastawienia zapewne sprzyjać może przeczytanie darmowego e-booka motywacyjnego Briana Tracy, którego lekturę gorąco polecamy:

- Wyznaczanie Celów Osobisty przewodnik

Zadziwiającym faktem jest to, że niezbyt wielkim zainteresowaniem cieszą się wśród naszych czytelników artykuły nawiązujące do sukcesu czy to w biznesie czy ogólnie w życiu. Ale po części odpowiedzi na to zagadnienie znaleźć można w artykule:

- Szansa na sukces

A to, że można odnieść sukces finansowy nawet z blogowania, zademonstrował jeden z bardziej znanych specjalistów w Polsce:

- Podsumowanie zarabiania na blogach w 2012

 

 

Brian Tracy