Utworzono: czwartek, 11, kwiecień 2013 Redaktor

Nowa emisja na rynku pierwotnym obligacji bankowych

ranking kont oszczędnościowych, obligacji Getin Noble Bank S.A., GPWObligacje bankowe stają się coraz modniejszym hasłem w mediach, w ostatnich dniach przetoczyła się bowiem dyskusja na temat proponowanych zmian, czyli zniesienia opodatkowania tego typu papierów. Dziś informacja o kolejnej już emisji obligacji Getin Noble Bank S.A., która będzie trwać do 19.04.2013. Minimalna wartość zapisów wynosi 25 000 zł, będą to niezabezpieczone papiery siedmioletnie (z możliwością wykupu po 5 latach) z półrocznym kuponem odsetkowym o zmiennym oprocentowaniu WIBOR6M + 3,1%. Co prawda w kwietniu RPP nie obniżyła stóp procentowych, ale być może w okolicach czerwca czeka nas jeszcze jedna obniżka. Już dziś oprocentowanie tych obligacji wyniosłoby zaledwie 6,45%, choć to wciąż dużo lepiej od aktualnych propozycji lokat bankowych (więcej szczegółów na Obligacje.pl).

Wczoraj na Catalyst zadebiutowały Obligacje spółki deweloperskiej Poznańska 37, papiery z rekordowym oprocentowaniu - w obecnym okresie odsetkowym jest to 20% w skali roku! Jak na papiery korporacyjne to powinna się każdemu zapalić czerwona lampka ostrzegawcza, czy spółka okaże się wypłacalna?

Z powodu istotnych zmian w systemie zarządzania Giełdą Papierów Wartościowych, w najbliższym tygodniu spodziewane są nietypowe zachowania na parkiecie, w tym dzień wolny od giełdy:

- Uwaga! Giełda szykuje zmiany, przygotuj się

Patrząc natomiast szerzej na rynki giełdowe, można zauważyć ciekawą zależność dotyczącą inwestowania w złoto:

- Dlaczego nie powinniśmy patrzeć wyłącznie na cenę złota w dolarach?

Kolejne już w tym miesiącu zestawienie rachunków oszczędnościowych, czyli kwietniowy ranking:

- Ranking rachunków oszczędnościowych, kwiecień 2013

 

 

inwestowanie w złoto