Utworzono: piątek, 21, czerwiec 2013 Redaktor

Tony Soprano odszedł + podsumowanie giełdowego tygodnia

darmowy e-book Sztuka marketinguDziś nietypowa, jak na serwis finansowy, informacja, ale czy aby na pewno poza tematem? Z końcem XX wieku dawna popularność seriali w amerykańskich stacjach telewizyjnych była jedynie wspomnieniem i od dawna traktowano seriale jako niemodny wypełniacz kanału TV. Powszechne były wówczas filmy pełnometrażowe z racji popularnych wtedy magnetowidów i pojawiających się urządzeń DVD.

Jednak stacji HBO udało się na nowo wykreować modę na seriale dzięki wysokiej jakości produkcjom, a zaczęło się to od serialu Rodzina Soprano, który to zajął w bieżącym roku pierwsze miejsce w rankingu TOP100 seriali wszechczasów! Dzięki temu istnieją dziś całe kanały z amerykańskimi produkcjami, jak choćby AXN - jest to zatem potężny biznes - a o właśnie sprawach biznesowych na naszej stronie nie raz piszemy.

Dziś z przykrością musimy poinformować, że James Gandolfini wykonawca głównej roli Tonego Soprano zmarł w nocy ze środy na czwartek - jest to wielka strata dla świata wielkich produkcji, kiedy aktor tak znakomity odchodzi przedwcześnie... Więcej informacji w artykule:

- James Gandolfini, słynny Tony Soprano, nie żyje

tony soprano

Ten tydzień przejdzie do historii rynków giełdowych w Polsce (i nie tylko), znów bowiem Amerykanie Amerykanie zatrzęśli rynkami światowymi. W czwartek WIG20 spadł o 4,79%, a w piątek o kolejne 2,8%. Ponadto spadła też cena złota i innych surowców, przez co KGHM oberwał podwójne. Jednocześnie cena dolara wzrosła w czwartek o 3,16% a w piątek o kolejne 1,02%.

Polecamy także doskonałą analizę na temat tego czy lepiej inwestować w obligacje samodzielnie czy przez fundusze inwestycyjne, a także podsumowanie tygodnia na Catalyst.

Przejdźmy do spraw bankowych. Polecamy bardzo obszerny artykuł traktujący o bankowości dla najbogatszych: Private banking.

Kredyty hipoteczne staną się jeszcze trudniej dostępne, bowiem co rok będzie wzrastać próg obowiązkowego wkładu własnego na mieszkanie:

- KNF poszedł na ustępstwa w sprawie Rekomendacji S

Już za kilka dni nowy miesiąc, ale póki co, jeszcze uaktualnienie rankingu lokat z bieżącego miesiąca:

- Aktualizacja rankingu lokat czerwiec 2013 - pierwsza liga

I na koniec prezent w postaci darmowego e-booka pt. Sztuka marketingu.

 

 

darmowy ebook