Utworzono: poniedziałek, 24, czerwiec 2013 Redaktor

Koniec niewolnictwa podatkowego + aktualności bankowe i na GPW

najlepsze lokaty bankowe i w SKOKachW tym roku w sobotę wypadł dzień wolności podatkowej, co oznacza, że statystyczne niewolnictwo Polaka na rzecz władzy kraju wyniosło 173 dni, resztę system nam daruje, żeby generator przychodów (niewolnik) nie zdechł z głodu... Czy mamy choć dzięki temu dobre drogi, skuteczną policję i służbę zdrowia? To raczej pytanie retoryczne - raczej zmieńmy temat...

Na parkiecie GPW uspokojenie po zeszłotygodniowym zanurkowaniu indeksów. Ale nie do końca było dziś stabilnie, a to za sprawą awarii, o której władze Giełdy poinformowały w specjalnym komunikacie. Z tego powodu na kilkadziesiąt minut zawieszono obrót instrumentami opartymi o WIG20. Problem polegał na błędnym obliczaniu takich wskaźników jak WIG20, WIG, WIG-Poland, WIG20TR, WIG20short, WIG20lev, WIG-banki, WIG-budownictwo, WIG-deweloperzy, WIG-informatyka i WIG-spożywczy. Konsekwencje takiej awarii mogą być poważne dla niewłaściwie informowanych inwestorów, ucierpi też opinia na temat samej Giełdy jako instytucji.

A tymczasem na rynku pierwotnym zadebiutują akcje spółki OT Logistics, zapisy można składać w 9 domach maklerskich.

Nie tylko za oknami jest dość gorąco, także i na rynku Catalyst nerwowo, więcej w aktualnym raporcie:

- Tygodniowy raport z rynku Catalyst 24-30.VI.2013 r.

Bank PKO BPA co w bankowości? Wszyscy podkreślają to samo, że ze względu na spadki stóp procentowych oferty lokat są koszmarne, a do ich procentowania nie jesteśmy przyzwyczajeni. W artykule na temat najlepszych lokat możemy przeczytać kilka sugestii dotyczących wykorzystania promocyjnych ofert dla nowych klientów (czyli tylko raz w życiu). A jak w tym wszystkim znajdują się SKOKi? Dużo się ostatnio pisze o wybornej wręcz ofercie Skoku Wołomin.

Ale banki to nie tylko lokaty. Jak to mówią, głupich nie sieją, sami się rodzą/znajdują - zależnie od sytuacji. W głupowatych reklamach PKO B.P. pewien komik robi wszystko, żeby przyciągnąć klientów, a potem ów bank wysysa z nich wszelkie możliwe prowizje:

- Ostra jazda: wprowadzają prowizję za prowadzenie... konta oszczędnościowego

 

 

najlepsze lokaty