Utworzono: czwartek, 01, sierpień 2013 Redaktor

Ranking lokat - sierpień 2013

obligacje korporacyjneLokaty i bankowość to temat przewodni dzisiejszego przeglądu finansowego. Na początku chcemy przypomnieć o sprawie greckich banków, bowiem okazało się ostatecznie, że depozyty znajdujące się w Grecji od kwoty powyżej 100 000 euro zostały ograbione przez władze i pomniejszyły aż o 47,5%! Dla firm, które tam miały zarejestrowaną działalność nie była to najlepsza inwestycja. Najlepsze lokaty na sierpień 2013 już przedpremierowo opublikowano 2 dni przed końcem lipca. Proponujemy także zapoznać się z szerszym, świeżym opracowaniem, czyli premierowy ranking lokat sierpień 2013 z dwoma komentarzami:

- Porównanie i ranking lokat – sierpień 2013

- Najlepsze lokaty i konta bankowe sierpień 2013

Przestrzegamy też przy okazji przed lokatami strukuryzowanymi, które są sposobem na zwykłe nabijanie kieszeni pośrednikom takim, jak choćby z Expandera, co podkreślono w artykule zachwalającym miesięczną lokatę na 5,7% bez haczyków. Więcej o samych lokatach strukturyzowanych i średniej opłacalności korzystania z nich w naszym najnowszym artykule przeglądowym.

Komisja Nadzoru FinansowegoA tymczasem atak na SKOKi nie ustaje, właśnie KNF wprowadził zarządcę komisarycznego do SKOKu w Rumii. O kolejnym wprowadzeniu zarządcy komisarycznego, a także o najnowszym rankingu kont oszczędnościowych i lokat więcej przeczytasz w naszym najnowszym artykule.

Ciekawostką wartą odnotowania jest pierwszy kraj, w którym zakazano posługiwania się wirtualną walutą Bitcoin, chodzi o Tajlandię. Równie zaskakującą informację z naszego podwórka zaprezentowały nam właśnie władze TVN, które postanowiły rozstać się ze stacją TVN CNBC. Od przyszłego roku kanał ma prawdopodobnie ruszyć w odmienionej formie pod nazwą TVN Biznes (przypominam, że na początku kanał finansowy nazywał się TVN CNBC Biznes). Część pracowników otrzymała wypowiedzenie umowy o pracę, a to znaczy, że nowa stacja będzie uboższa. Szkoda, bo lepsze to było od niejednej telewizji śniadaniowej.

I na koniec rzut okiem na aktualną sytuację na rynku obligacji korporacyjnych:

- Tygodniowy raport z rynku Catalyst 29.VII-04.VIII.2013 r.

- Tydzień na kredyt – komentarz tygodniowy DI Investors

 

 

SKOK