Utworzono: poniedziałek, 09, wrzesień 2013 Redaktor

Najlepsze lokaty i konta bankowe (wrzesień 2013) + giełdowe echa OFE

najlepsze lokaty wrzesień 2013Ukazały się właśnie najnowsze zestawienia zawierające najlepsze lokaty oraz najlepsze konta bankowe we wrześniu 2013. Na rynku obligacji korporacyjnych niewiele się działo w ostatnim tygodniu, szczegóły w raporcie.

Ciekawie poczyna sobie KNF w sprawie naruszania zasad przez niektóre spółki giełdowe, wyznaczając rekordową karę, jaką ma zapłacić Dom Inwestycyjny Platinum Capital.

Rozmyślania na temat aktualnej sytuacji ekonomicznej w kraju i jak to się przekłada na przyszłość i nasze emerytury wobec coraz bardziej szalonych decyzji polityków, które nie dają perspektyw na rozwój naszego kraju przedstawili między innymi autor bloga APP Funds a także prof. Sebastian Buczek.

Obok planowanych pomysłów PiSu na wprowadzenie III progu podatkowego, czy karnego podatku dla pracodawców chcących płacić pracownikom tylko najniższe wynagrodzenie, pojawiają się i inne, jak choćby proponowane przez związki zawodowe ustalenie niezależnej od wykonywanego zawodu stawki za godzinę i to na dość wysokim poziomie. Jak uważa Konfederacja LewiatanMinimalna stawka godzinowa może być szkodliwa dla rynku pracy i z pewnością przyczyniła by się do wzrostu bezrobocia i zwiększenia szarej strefy. A o tym, co myśli o ataku Kaczyńskiego i innych polityków na międzynarodowe koncerny, że niby nie płacą podatków, wypowiada się dyrektor Biedronki:

A jak przedstawia się wpływ decyzji w sprawie OFE na giełdę? Wygląda na to, że chwilowo sytuacja się uspokoiła, więcej przemyśleń w artykule:

- Czy to tylko korekta?inwestowanie w obligacje korporacyjne