Utworzono: wtorek, 14, styczeń 2014 Redaktor

Najlepsze lokaty banków i SKOKów - styczeń 2014

Najlepsze lokaty SKOKów - styczeń 2014Na samym początku świeże zestawienie najlepszych lokat bankowych (wersja nie zawiera danych ze SKOKów, ale z innej publikacji dowiadujemy się, iż flagowy przedstawiciel Wołomin obniżył oprocentowanie). I jeszcze jeden sygnał z bankowości opisany przez Samcika, czyli problemy klientów Raiffeisen-Polbank z kartami.

Nie minął jeszcze tydzień, jak opublikowaliśmy obszerny raport z pomysłami na biznes, a już mamy dwie kolejne informacje związane z tą tematyką. Pojawił się bowiem rzeczowy poradnik "Jak dostać dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej?".

Druga ciekawostka, to nowe deklaracje rządu w sprawie ułatwień rozliczania podatków od przyszłego roku, ciekawe co z tego wyjdzie w praktyce? Parlamentarzyści postanowili w końcu rozpracować podatki od publicznej telewizji - dla tych nielicznych, co uczciwie płacą obecnie - to ponad 50% obniżka!

catalystPrócz tradycyjnego tygodniowego przeglądu rynku obligacji korporacyjnych (tu drugi raport tygodniowy) oferujemy naszym czytelnikom krótki poradnik dla obligatariuszy Ganta, czyli jak mają postępować po wyroku sądu, który dopuścił spółkę do możliwości układu z wierzycielami. Pamiętajcie, że Wasze pojedyncze sprzeciwy na nic się zdadzą, bo wystarczy, aby spółka dogadała się z połową wierzycieli (czyli dużymi graczami), a warunki będą prawnie obowiązywały wszystkich. I kolejny sygnał, jak ważne jest prześwietlenie spółki, której zamierzamy powierzyć pieniądze, np. dokonując zakupu ich obligacji:

- Krótka idylla obligatariuszy czyli kto schował kota do worka

Wraz z początkiem roku ruszyła kampania dwóch blogów na temat zwiększania świadomości Polaków z zakresie podstaw inwestowania. W ramach tego projektu pojawił się ciekawy artykuł na temat inwestowania w fundusze inwestycyjne. Jako uzupełnienie dla zdecydowanych na skorzystanie z tej formy oszczędzania proponujemy lekturę poniższego artykułu:

- Które fundusze dadzą zarobić 2014 r.?

A na zakończenie jeszcze dla zainteresowanych raport na temat limitu wpłat na IKZE w 2014 roku.

 

 

inwestowanie w fundusze inwestycyjne