Utworzono: czwartek, 23, styczeń 2014 Redaktor

Ranking kont osobistych - styczeń 2014

Ranking kont oszczędnościowych styczeń 2014W tym miesiącu z małym opóźnieniem publikujemy ranking kont osobistych - a tu druga wersja, zebraliśmy też z sieci najnowsze zestawienia z aktualizacją rankingu lokat na styczeń 2014 i tu w kolejnym zestawieniu. Inflacja ciągle niska, w grudniu 2013 wyniosła zaledwie 0,7%, co nie wróży szybkiemu powrotowi wyższego oprocentowania lokat.

W temacie giełdowym zwróciliśmy uwagę na ciekawą publikację w blogosferze finansowej na temat grupy PGE.

Na rynku Catalyst chwilowo spokojniej, spółki z lepsza kondycją finansową próbują zmniejszyć koszt swego długu i wymieniają wysoko oprocentowane obligacje na tańsze emisje lub kredyt bankowy. W temacie obligacji korporacyjnych cotygodniowe dwa raporty:

- Tydzień na kredyt - komentarz tygodniowy DI Investors

- Tygodniowy raport z rynku Catalyst 20-26.I.2014 r.

catalystKolejne dwie lekcje dla inwestujących długoterminowo. 100 razy zastanów się, nim podpiszesz cyrograf wieloletniego oszczędzania z jakąkolwiek instytucją, bo zwykle to oni mają z tego większe korzyści niż Ty. Drugi artykuł dotyczy reguł stałego oszczędzania dzięki funduszom inwestycyjnym:

- Jak kupić WIG? Sprawdź oraz przekonaj się, co daje pasywne inwestowanie stówy miesięcznie

A na zakończenie chyba jeden z najlepszych w sieci tekstów na temat porad, w jaki sposób zagospodarować trochę grosza na potrzeby systematycznego oszczędzania:

- 107 porad jak oszczędzać, czyli skąd możesz wziąć dodatkowe 200 zł / m-c

 

 

inwestowanie na Catalyst