Utworzono: wtorek, 11, luty 2014 Redaktor

Je-Banki, czy jesteśmy skazani na ich dyktat?

prowizje w polisach inwestycyjnychTytuł dzisiejszego wpisu dość niedwuznacznie dwuznaczny - a będzie krótko i na temat banków - międzynarodowych korporacji, które robią co chcą, żeby tylko często w sposób nieodpowiedzialny osiągać coraz większe zyski, ryzykując nawet bankructwem. A same czują się bezkarne, o czym nie raz sygnalizowaliśmy. Oto kolejny przykład:

- Historia mrożąca krew w żyłach. Bank zgubił weksel in blanco i... co mu zrobisz?

W Polsce na razie trzymane są w ryzach chwiejnych decyzji polityków, o czym świadczy wchodząca w tym roku decyzja o obniżeniu opłat od operacji kartami płatniczymi. Kolejna decyzja dotyczy utrudnienia wymuszeń na swoich klientach - kredytobiorcach. Chodzi o polisy bankowe:

- Banki nie zarobią na sprzedaży polis

Są też i inne wersje polis, zwane inwestycyjnymi, gdzie też banki, towarzystwa inwestycyjne i ubezpieczeniowe próbują wysysać z nieświadomych klientów sowite prowizje - więcej na ten temat w artykule:

- Jak działają opłaty na polisach inwestycyjnych Skandia, Generali, Aegon, Axa, Open Life, itp. - praktyczny przewodnik

Amatorskie media internetowe powoli przebijają się do przynajmniej części społeczeństwa, powstają bowiem swoistego rodzaju ruchy oporu wobec dyktatu banków, oto jeden z przykładów:

- Pozwy zbiorowe przeciwko bankom – co przyniesie 2014?

Żeby nie było, że tylko jedna strona jest tą niedobrą, a wszyscy klienci są krystalicznie czyści jak łza. Jest i druga strona medalu (choć nieproporcjonalnie mała), ale i o tym też warto napisać, jak przed naciągaczami próbują się bronić towarzystwa ubezpieczeniowe:

- Zostanie sporządzona baza danych osób wyłudzających odszkodowania

Fundusze obligacji korporacyjnychOdejdźmy od tych emocjonalnych tonów na rzecz aktualności z rynków finansowych, czyli jaka dawka wiedzy nam może być pomocna w racjonalnym oszczędzaniu. Na początek coś o statystykach inwestowania w fundusze akcji i obligacji:

- Im krótszy termin inwestycji, tym większe ryzyko straty

Dwa bieżące raporty z rynku Catalyst:

- Tydzień na kredyt - komentarz tygodniowy DI Investors

- Tygodniowy raport z rynku Catalyst 10-16.II.2014 r.

Mamy już nieco więcej informacji na temat obligacji spółki Digate, nowy zarząd chce negocjować z obligatariuszami, oferując im akcje zamienne w cenie 0,25 zł/sztuka - w dniu ogłoszenia tego kontrowersyjnego pomysłu notowane były po 0,03 zł! Brawo dla pomysłowości spółki!

A na zakończenie kolejna analiza działań, jakie zafundował TFI Copernicus swym inwestorom:

- 30% kuponu nie zapaliło światełka ostrzegawczego


polisy bankowe