Utworzono: poniedziałek, 03, marzec 2014 Redaktor

Na co zwracać uwagę wybierając rachunek bankowy?

Comperia.pl przedstawia najnowszy ranking kont osobistychKonto osobiste w banku musi być jak najlepiej dopasowane do potrzeb jego użytkownika. Ot, niczym garnitur. Dlatego wybierając rachunek bankowy, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw.

Po pierwsze, należy wybrać takie konto, w którym za podstawowe czynności będzie się płaciło jak najmniej. Zwykle banki pobierają opłaty miesięczne za posiadanie konta i użytkowanie karty debetowej tylko wówczas, gdy klient nie wykona w danym miesiącu kartą określonej liczby transakcji albo transakcji na określoną łączną sumę, lub gdy na jego rachunek nie wpłynie wynagrodzenie albo inny regularny wpływ (np. stypendium) w określonej kwocie. Przy spełnieniu rzeczonych warunków, opłata nie jest pobierana, albo jest istotnie obniżana.

Banki mają często w swoich ofertach zarówno rachunki dla klientów internetowych (konta direct) jak i dla bardziej tradycyjnych osób. Te pierwsze konta są zazwyczaj nieco tańsze - banki wolą, gdy klient np. robi przelewy online niż w oddziale, bo utrzymanie systemu bankowości internetowej kosztuje dużo mniej niż utrzymanie placówki bankowej. Niemniej użytkownik konta direct musi pamiętać, że w oddziale stacjonarnym banku nie będzie raczej mile widziany, a wykonane tam operacje (których mógłby dokonać w sieci) będą go kosztowały nawet kilkanaście złotych.

Zasadniczo, warto zrobić mały "rekonesans" po ofertach kont bankowych (na swojej stronie Comperia.pl przedstawia najnowszy ranking kont osobistych oraz porównywarkę rachunków bankowych), by dowiedzieć się, co banki dodatkowo proponują do rachunków. Oferty bogate są w programy lojalnościowe i rabatowe, programy moneyback (zwrot części środków wydanych kartą do konta), dodatkowe ubezpieczenia, banki udoskonalają systemy bankowości mobilnej i możliwości płatności z użyciem smartfonów, czy udzielają coraz szybszych kredytów (np. w ramach oferty mBanku środki mogą trafić na konto już w 30 sekund, czyli np. gdy osoba stoi już w kolejce do kasy sklepowej). Słowem - dla każdego coś interesującego się znajdzie.

 

 

Comperia.pl przedstawia najnowszy ranking kont osobistych