Utworzono: piątek, 07, marzec 2014 Redaktor

Co nowego na parkietach giełdowych + ranking kont maklerskich

ranking kont maklerskichBankowość na samym wstępie - poprawiony zostanie komfort dla posiadaczy kart zbliżeniowych odnośnie odpowiedzialności w przypadku zgubienia karty:

- U nich zbliżeniówki już bezpieczne: odpowiadasz tylko do 50 euro i możesz wyłączyć radio

Naszym stałym czytelnikom zapewne przydadzą się też najnowsze zestawienia najlepszych lokat i kont bankowych z marca 2013:

- Najlepsze lokaty, ranking - marzec 2014 roku

- Najlepsze lokaty i konta bankowe marzec 2014

Pojawia się na rynku pożyczek społecznościowych ponoć duża konkurencja dla Kokosa chcąca wprowadzić w Polsce nową jakość tego rynku:

- Quasibankowa odmiana pożyczek społecznościowych już w Polsce. Przełom?

A teraz nieco wiadomości dla inwestujących w akcje, gdzie w ostatnich dniach było gorąco, w tym tygodniu WIG stracił 3,45% ze względu na niepewną sytuację na Ukrainie. Na początek proponujemy zapoznać się z najnowszym rankingiem kont maklerskich:

- Ranking kont maklerskich 2014

blogosferafinansowaSporo konkretnych porad na temat sygnałów mogących oznaczać rychłe zakończenie hossy można przeczytać w artykule (to czynniki natury uogólnionej, a artykuł powstał jeszcze przed wkroczeniem wojsk Putina do Ukrainy):

- Gdzie jest szczyt hossy i jak go rozpoznać?

Następne porady, jak nie postępować zbyt ryzykownie, czyli o aspektach strategii inwestycyjnych:

- Ryzyko w systemie inwestycyjnym, o którym nie słyszałeś

I jeszcze coś z tego samego bloga, czyli jak wykorzystać oczekiwania do przewidywania przyszłości. Na pewno tym, którzy chcą poszerzać swoje rozeznanie w rynkach inwestycyjnych, przyda się przewodnik po literaturze giełdowej. Kolejna dawka wiedzy pochodzi od samego W. Buffeta:

- Z najnowszego listu Buffetta do akcjonariuszy

Jednak dla naśladowców Buffeta mogą nadejść trudniejsze czasy. Mądralińscy z Unii mają ochotę zastąpić raporty kwartalne spółek półrocznymi:

- Nie zainwestuję w spółkę, która będzie raportować co pół roku

 

 

najlepsze lokaty w marcu 2014