Utworzono: sobota, 26, lipiec 2014 Redaktor

Zakrainvest dała plamę - test skuteczności działania firmy z czarnej listy KNF

problemy z Zakrainvest.plDziś opiszę kolejny mój test oferty Zakrainvest, usługi polegającej na wykupieniu skryptu dłużnego na rok (formalnie to udzielenie pożyczki firmie Zpay.pl), wcześniej opisywałem już jeden test (2 pożyczki), który zakończył się pozytywnie, choć z drobnymi przygodami (słaba komunikacja z firmą).

Udzielenie pożyczki wykonałem w lipcu 2013, warunki bardzo korzystne (12% brutto wypłacane z góry, co daje realnie nieco większą kwotę, bo zysk można od razu reinwestować). W trakcie trwania umowy firmę matkę (Zakra Corp. Spółka z o.o.) wpisano na czarną listę KNF (pozycja 56 - lista w chwili obecnej sortowana alfabetycznie, więc numeracja się zmienia). Po tym fakcie zaprzestano udzielać kolejnych pożyczek, choć serwis nadal istnieje i służy do obsługi będących w trakcie pożyczek.

Prezes zarządu wydała nawet oświadczenie, w którym stwierdza, że w ciągu 3 lat działalności było zaledwie 180 klientów, żaden nie jest stratny, więc "Za szczególnie krzywdzące uznać należy także porównania Spółki Zakra Corp Sp. z o.o. do jednej z największych afer finansowych w Polsce" - mowa oczywiście o Amber Gold.

A co było dalej? Kiedy minął termin trwania umowy (niedzielny wieczór) zalogowałem się do systemu usługi i dokonałem zlecenia wypłaty środków. W umowie zapisane było, że wypłata ma zostać zrealizowana w ciągu 5 dni roboczych. Czyli licząc od poniedziałku, to w piątek przed zakończeniem dnia roboczego powinna nastąpić realizacja zlecenia. Nic takiego nie nastąpiło. W poniedziałek postanowiłem skontaktować się ze spółką telefonicznie. Numer krajowy (dostępny dla komórek) nie odpowiadał, a po pewnym czasie uruchamiał się fax. Z komórki na infolinię 801 nie mogłem się połączyć (nieobsługiwane połączenie). Na szczęście posiadając też stacjonarny telefon, dodzwoniłem się na ową infolinię i zdałem relację (pani na początku nie wiedziała, o czym mowa, ale gdy zrozumiała, obiecała przekazać reklamację szefowi mailem).

zakrainvestNic to nie dało, we wtorek wysłałem więc maila z reklamacją i żądaniem wydania pieniędzy w ciągu 48 godzin (w przeciwnym razie miało nastąpić moje zgłoszenie do organów ścigania). Wysłałem go na adres kontaktowy oraz kopię "Do Wiadomości" na adres podany na stronie jako Zarząd Zakra Corp. (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) - z tego adresu odbiło mi jednak informację, że nie można tam dostarczyć żadnego maila - to kolejny sygnał o złej komunikacji ze spółką. Najważniejsze, że ten pierwszy dotarł, bo gdy po 3 godzinach sprawdziłem w systemie Zakrainvest, zmienił się już status pieniędzy na "wysłane" - tym razem kontakt jak widać okazał się skuteczny i reakcja szybka (pieniądze wkrótce też zaksięgowane zostały na moim koncie bankowym). A nie można było tak od razu?

Oczywiście żadnej odpowiedzi na mojego maila, żadnych przeprosin, wytłumaczenia sytuacji - nic, zero kontaktu. Takie zagrania są bardzo nieprofesjonalne, jak na spółkę, której rzekomo zależy na wizerunku, a pragnie posługiwać się niemałymi pieniędzmi pożyczkodawców. Podsumowując - nie przypuszczam, abym jeszcze kiedykolwiek skorzystał z usług tej spółki (a mają kilka różnych usług, w tym pożyczki społecznościowe).

 

 

inwestycje alternatywne