Utworzono: poniedziałek, 29, wrzesień 2014 Redaktor

Tylko własny biznes daje nieograniczone możliwości zarobkowe

rozwój własnej firmyTak jak w tytule, nie etat nawet z dobrymi awansami (no pomijam przypadki z nadania politycznego do Orlenu, KGHM itp. spółek) lecz własny biznes jest szansą na nieograniczone żadnymi normami, średnimi itp. zarobki. Oczywiście o ile go dobrze rozkręcimy, a to nie jest takie łatwe i przyjemne w niełatwym systemie podatkowym.

Oto kolejna garść pomysłów, dziś w dużym stopniu wiadomości oparte o jeden wartościowy blog. Na początek strony z pomysłami na biznes:

- Skąd wziąć pomysł na firmę? Ciekawe strony z pomysłami na biznes

Jeśli szukasz ciekawej niszy handlowej, to może pomysł prowadzenia sprzedaży subskrypcyjnej wyda Ci się ciekawy. Przydatny może się okazać też zestaw pomysłów na fraczyzę za mniej niż 10 000 zł:

- Franczyza za mniej niż 10 tysięcy – lista firm

A jeśli nie franczyza, to może coś pasującego prawie do kategorii dochodu pasywnego, czyli zarabianie dzięki projektowaniu ciekawych koszulek:

- Proste zarabianie na koszulkach

Kiedy uznasz, że bycie wolnym strzelcem, pracownikiem zdalnym działającym z domu, to pozostaje kwestia mobilizacji do pracy, bo w domu zawsze bywa wiele ciekawszych rzeczy do zrobienia, niż zlecenia:

- Jak zmobilizować się do pracy w domu – 10 sposobów + 1 dodatkowy

Po zdobyciu tej wiedzy warto również zapoznać się z tym, jakie błędy popełniają typowi freelancerzy:

- 8 grzechów głównych freelancera. Dlaczego nie udaje Ci się zarobić?

Myśląc szerzej o działalności gospodarczej i rozwoju firmy, warto zapoznać się interesującymi propozycjami pomysłów takowego rozwoju:

- 5 pomysłów na rozwój Twojej firmy – jaką drogę wybrać?

Dobry biznes to oferowanie komuś czegoś wartościowego (towaru lub usługi), ale ważne jest, by to co oferujemy, rozreklamować. Nawet najlepszy towar, o którym nikt nie wie, nie przyniesie nam oczekiwanych zysków. Warto zapoznać się z nowoczesnymi i nieco kontrowersyjnymi zaleceniami co do prowadzenia działań reklamowych, a w tym pomoże lektura książki:

- Reklama płynie prosto z serca - Joe Vitale, Craig Perrine

Mając wizję świetlanej przyszłości naszej działalności, chętniej sięgamy po narzędzia samodoskonalenia, ale pamiętajmy, żeby nie przesadzać z niektórymi wydatkami, bowiem nie wszystko złoto, co się świeci, a raczej nie każde szkolenie jest warte swojej ceny, o czym na przykładzie pokazuje Michał Pasterski:

- Tony Guru Robbins

Prowadząc działalność gospodarczą, często trafiamy na zaległości w realizowaniu opłat za faktury, to problem wręcz zabijający wiele firm, warto mieć świadomość takiego funkcjonowania wolnego rynku w biznesie, zatem należy uwzględnić to, ile czekamy na pieniądze (z płatności faktur) i dlaczego tak długo? Pogrążając się w realiach prowadzenia własnej działalności zarobkowej, stykamy się z różnie rozumianą etyką w biznesie, oto przykład z Grecji:

- Etyka w biznesie. Kryzys grecki. Blogowanie.

Z najnowszych ciekawostek warto wiedzieć, że od 2015 polskie firmy będą składać formularze PIT i CIT wyłącznie drogą elektroniczną. Szerzej w artykule:

- Jesteś właścicielem firmy? Musisz mieć podpis elektroniczny

Dobrze jest też wpoić sobie ważną zasadę dotyczącą negocjowania cen, to wiele razy pozwoli nam zaoszczędzić sporo pieniędzy:

- Proś o więcej niż chcesz dostać – negocjacje cz.2

A na zakończenie coś dla tych, którzy nie kwapią się do prowadzenia własnej działalności. Recenzja książki "Good Morning Korporacjo", która pokazuje wyraziście sposób pracy w korporacjach, która to praca jest zupełnie inną formą zarabiania, niż we własnym biznesie, bowiem pracujemy na innych:

- Korporacyjne małpy

 

 

rozwój własnej firmy