Utworzono: czwartek, 30, czerwiec 2011 Redaktor

Źle się dzieje w państwie Catalyst

catalystNasz serwis staje się powoli promotorem rynku obligacji korporacyjnych i komunalnych. Wiele ciekawych wpisów pokazywało wysoki poziom oprocentowania tego typu obligacji nieskarbowych. Problem drobnego inwestora na rynku pierwotnym, to tylko jedna z przeszkód w inwestowaniu w takie papiery:

- Obligacje korporacyjne - tylko dla zamożnych

Ciekawe wnioski w stosunku do spółek, których akcje są notowane na giełdzie (teoretycznie bezpiecznych) przedstawiono w tym artykule:

- Szweda: Obligacje tańsze od akcji

Kolejne problemy czyhają na inwestora także na rynku wtórnym, czyli Catalyst. Okazuje się, że wysokie oprocentowanie w zamian za wyższe ryzyko inwestycyjne ujawnia w końcu swe ponure oblicze, gdyż czerwiec okazał się miesiącem, w którym dwie spółki (Anti i SPS Krzętle) stały się niewypłacalne (ale czy chwilowo, czy szykuje się ich upadłość, tego obecnie nie wiadomo, bo nikt z przedstawicieli Catalyst nie chce zabrać głosu w sprawie nielegalnych działań wyżej wymienionych spółek):

- Obligacje Anti straszą inwestorów

- Znowu kwas na rynku obligacji Catalyst

A na koniec kolejna ciekawostka, czy Anti szykuje „ucieczkę do przodu”? Trudno nam bowiem rozwikłać takie postępowanie polegające na utworzeniu spółek Anti2 i Anti3...

 skomentuj na facebook