Utworzono: poniedziałek, 29, grudzień 2014 Redaktor

Najważniejsze wnioski finansowe 2014 roku

ciąg dalszy afery Alkor TradePrzed końcem roku postanowiłem przeanalizować całą działalność serwisu i mam kilka wniosków. W 2014 roku artykuły były znacznie ciekawsze, bardziej wyważone, niż w latach poprzednich. Materiały tu publikowane zwykle szybko tracą na aktualności, ale taka specyfika informacji finansowych, jak choćby o bankach - tu kolejny przykład negatywnego oblicza mBanku. W ostatnim roku skupiłem się na podkreślaniu tego, że na obligacje korporacyjne trzeba uważać (śledzić losy spółek, których papiery posiadamy, nie rzucać się na wysoką rentowność), z ostrożnością podchodzić do SKOKów (najlepiej korzystać tam, gdzie mamy blisko oddział, a do tego wymagają przy zakładaniu lokat symbolicznych kwot na wykup udziałów), o których więcej było u nas tematów (bo 2 bankructwa, jedno przejęcie przez bank, tu więcej o historii z lat poprzednich). Na pewno z daleka trzeba się trzymać od rynku NewConnect!

Dużym powodzeniem cieszyła się też publikacja i inwestowaniu w metale szlachetne. A jak wynika z praktyki, jakoś ceny papierowe i prawdziwego złota jakby się rozjeżdżają. Jak więc widać, sporo poświęcałem czasu na opisywanie inwestycji alternatywnych, a w tym temacie ostatnio pojawił się ciekawy artykuł przeglądowy:

- Inwestycje alternatywne - podstawy

Kontynuując temat, warto wspomnieć o dość niszowym pomyśle wynajmu garaży, no i ogólnie sygnalizujemy, że jeśli już wchodzić w nieruchomości, to z głową, czyli z dobrym rozeznaniem podatkowym:

- Amortyzacja może uchronić przed podatkiem od zysków z wynajmu

Jakie jeszcze podsumowania się nasuwają? W 2014 roku pojawiło się pojęcie deflacji i trzyma się od kilku miesięcy mocno, a do tego w ostatnich tygodniach mocno osłabia się złotówka wobec walut, zwłaszcza wobec dolara, który w okresie świątecznym dobił do kursu 3,59 zł!

Jako że wiele osób ma plany na przedłużenie wolnego o dodatkowy długi weekend, warto jego część spędzić z wartościową literaturą, bo wiedza jest potęgą! Oto co polecamy do poczytania (to jedna z najbardziej znanych pozycji autorstwa Normana Vincenta Pealego), życząc jednocześnie wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym 2015 roku!:

- Moc pozytywnego myślenia - Norman Vincent Peale

 

 

inwestowanie w nieruchomości