Utworzono: wtorek, 06, styczeń 2015 Redaktor

Najlepsze konta oszczędnościowe i lokaty - styczeń 2015

ranking kont oszczędnościowych styczen 2015W tym roku chyba największą uwagę poświęcimy bankom, bo dają dużo powodów do narzekań. Hasło na dziś to limity - zarówno te, gdzie chodzi o ilościowe ograniczenie do zakładanych lokat przez mało profesjonalny Plus Bank, jak i o te narzucające skandalicznie niskie limity dziennych operacji w przelewach, co może doprowadzić do niemożności założenia lokaty, zakupu mieszkania itp. Absurd na kółkach, o którym się nie mówi, bo Banki mają klientów za biedotę do dojenia ich z kasy:

- Limit dzienny czyli jak banksterzy lubią stwarzać problemy

Ale przejdźmy do tytułowych kont oszczędnościowych. Ich ranking na styczeń przedstawiamy z dwóch źródeł, oto pierwsza odsłona, a tu drugie zestawienie.

No i jeszcze wisienka na torcie, czyli ranking lokat ze stycznia 2015:

- Ranking lokat styczeń 2015 - pierwsza liga

Nierozerwalnie z bankami kojarzą nam się ich karty kredytowe i płatnicze, a jako że mamy nowy rok, to weszły w życie nowe stawki rozliczeń między handlowcami i bankami:

- Ustawa obniżająca interchange już opublikowana

O obligacjach będzie w tym roku mniej, bo rynek ugrzązł i jakoś nie może się oczyścić. Kolejnym niewypłacalnym emitentem okazała się spółka ZPS Krzętle, który nie wykupił w terminie swych obligacji, są one jednak zabezpieczone, ale czy to coś da inwestorom? Jak do tej pory nikt z posiadaczy obligacji poprzednio upadłych spółek nie odzyskał pieniędzy - bo nasze prawo w finansach jest nijakie, każdy przekręt można zrobić, byle nie z podatkami, wtedy wystarczy już tylko przewlekać sprawy (sztuczne próby ugody itp. triki), aż się przedawnią...

A na koniec jeszcze dwa inne zagadnienia. Najpierw coś o srebrze, czyli o tym jak ten metal szlachetny w praktyce jest wykorzystywany przez przemysł:

- Wykorzystanie srebra w przemyśle

A druga sprawa, jaką chcemy zaciekawić naszych czytelników to recenzja zapowiadającej się ciekawie książki Pawła Nazaruka:

- Inwestycyjne-przebudzenie

 

 

ranking lokat ze styczen 2015