Utworzono: poniedziałek, 12, styczeń 2015 Redaktor

Getin Bank zniknął moje pieniądze... uciekam od takich bandyckich zagrywek

bałagan na kontach getin bankuMógłbym jeszcze kilka innych tytułów użyć do poniższej historii, na przykład „Lokata z gwarancją: w Getinie kasa Ci zginie”, ale zacznijmy od początku. Myślisz, że Twoje pieniądze są bezpieczne w banku? Nic dziwnego, że domniemamy zawsze najlepszą, najbardziej pomyślną wersję wydarzeń dla naszych oszczędności, ale muszę Was wyprowadzić z tych złudzeń. Szybko wziąłem sobie do serca jeden z artykułów o bankach i ich wypłacalności, jak spotkało mnie to, o Czym wam zaraz napiszę...

Otóż dnia sądnego (połowa listopada 2014) zapragnąłem lokaty w banku (wybrałem Getin Bank, bo wcześniej też z niego korzystałem) - tu chwilę Was potrzymam w niepewności. Zazwyczaj negocjuję z każdym bankiem ceny każdej usługi, więc postanowiłem poprosić o kontakt z opiekunem w celu przedstawienia mi oferty na najlepszą lokatę. Głupie, ale w większości przypadków daje to wyższe oprocentowanie o około 0,5 punktu procentowego. Dostałem informację z systemu, że ktoś się ze mną skontaktuje. Minął tydzień i nic, ponowiłem zapytanie i o dziwo to samo potwierdzenie i obiecanki. Po tygodniu napisałem do banku, że cytuję: „informuję państwa, że mój opiekun pewnie umarł u Was za biurkiem skoro przez dwa tygodnie nie zdołał się ze mną skontaktować”. Nie otrzymałem żadnej informacji, więc założyłem pierwszą z brzegu lokatę, dając pola wyrafinowanej i prostej w swej prostocie technice olewania klienta.

Za dni parę uwolniłem trochę środków i zapragnąłem ponownie zmierzyć się z lokatami tego banku. Tym razem podczas zakładania lokaty online pieniądze z konta "znikły" (dla poprawności to zniknęły), a lokata nie powstała. Nic strasznego, powiadam Wam, zadzwoniłem do Biura obsługi klienta „BOK” i dowiedziałem się, że wszystko ok, pieniądze są na koncie, a faktycznie lokata nie powstała.

Na nic moje tłumaczenia, że nie interesuje mnie, co widzi obsługa, tylko co ja mam dostępne online na koncie. Poprosiłem o wyprostowanie tej sytuacji i uzyskałem informacje, że ktoś się tym zajmie. Nie zliczę, ile razy byłem weryfikowany podczas rozmów z BOK i nic nie załatwiłem, za każdym razem informacja: za 15 minut proszę sprawdzić konto.

Potwierdzam i jeszcze raz Wam powtarzam - reklamacji nikt Wam nie uwzględni, bo tam też wszyscy nie żyją he he he... Uwierzcie, przez 35 dni nic się nie udało zrobić wręcz, napsułem straszliwie, jeśli wytrzymacie, to opiszę w szczegółach.

Poszedłem do banku i poprosiłem o przelanie tych środków, które widzi obsługa banku, a ja ich na koncie już nie mam, na inne moje konto w tym samym banku, wtedy zrobię sobie z nich lokatę ponownie. Nie uwierzycie, owszem pieniądze się pokazały, ale na kilku innych kontach powstały debety na kwotę ponad 30 tysięcy! Osiwieć idzie... Ujemne salda (bez brania kredytów!) wyglądały przerażająco, natychmiast zrobiłem sobie zrzut ekranu z tego konta i zgrałem wyciągi na wszelki wypadek.

Tak sypiącego się systemu bankowego nigdy nie widziałem, a zaledwie tydzień temu słuchałem audycji radiowej o kliencie Getin Banku, któremu system wykonał przelew 10 razy (a zlecenie było na jeden przelew) i to nie na to konto co trzeba. To dopiero atrakcja...

Ponowna rozmowa z BOK - fiasko. Konto jak z kamienia, nie chce się pozbierać do kupy. Nie czekałem długo, pojechałem do banku i zlikwidowałem wszystkie lokaty i wycofałem wolne środki póki je widać.

A obsłudze banku zostawiłem reklamację na piśmie, pisaną w niezłych nerwach, bo trzeba przyznać, że strasznie wyglądały ujemne salda na kontach (taki straszak na klienta).

Na koniec poczytałem trochę w sieci o kłopotach klientów Getin Banku i przeraża mnie tylko fakt, że BOK nic nie potrafi poradzić na ten bałagan. Do dziś nikt się ze mną nie skontaktował, salda jak były, tak straszą nadal. Odczekam chwilkę i zamknę konta tylko czy dam radę?

I po co mi kawa (i pewnie nie tylko mnie tak Getin podniósł ciśnienie)? Nigdy przenigdy w Getinie...

Ale żeby nie było tak, że tylko ten jeden bank odwala takie numery - oto przykład z Plus Banku z ostatnich dni:

- Gdzie jest mój przelew czyli w odmętach bankowych czeluści

 

 

problematyczne lokaty Getin banku