Utworzono: wtorek, 20, styczeń 2015 Redaktor

Chorwacja i UOKiK już działają + pozafrankowe wieści finansowe

najlepsze lokaty styczeń 2015Styczeń miesiącem franka i frankowców - gdyby nie ten temat, to wiałoby nudą finansową. Wiadomość na dziś: Chorwacja ma na rok zamrożony kurs franka - ten korzystny rzecz jasna, czyli sprzed wzrostu o 20%, a u nas? Na razie debatują, zobaczymy, co kolejne dni przyniosą. Jedno jest jasne - banki nie powinny zaklinać prawdy i odmawiać ujemnego oprocentowania szwajcarskiej waluty (aktualnie LIBOR to -0,75%) i tym zajął się już UOKiK:

- Ujemny LIBOR ratunkiem dla frankowiczów? Niestety, część banków nie chce go uwzględnić

Na giełdzie sporo niżej, niż jeszcze przed tygodniem, choć tragedii nie ma, bo i większego uzasadnienia takie spadki (poza akcjami banków) nie mają. W obligacjach korporacyjnych też niewiele się dzieje, aktualnie trwają zapisy na obligacje spółki Marka S.A., z wysokim oprocentowaniem 9,5% (opinie o spółce: są i dobre i złe w sieci, nie nam oceniać, która wersja bliższa rzeczywistości, jednak oprocentowanie do małych nie należy).

Co do banków, to chwilowo poza sprawami franka niewiele się pisze, jest jednak warta uwagi aktualizacja najlepszych lokat ze stycznia 2015:

- Aktualizacja rankingu lokat styczeń 2015 - pierwsza liga

Aby więc naszych czytelników rozerwać, przypominamy, że warto też czytać nie tylko blogi ale i książki (jest nawet akcja 52 książki w 52 tygodnie), oto nasza propozycja na ten tydzień:

- Kod szczęścia - Richard Wiseman

 

 

obligacje spółki Marka S.A.