Utworzono: piątek, 23, styczeń 2015 Redaktor

Jak prowadzić blogi i na nich zarabiać?

zarabiaj prowadząc blogaJak prowadzić blogi, a przede wszystkim jak na nich zarabiać, to stale ekscytujący dla czytelników temat, dlatego dużo różnych porad i głosów w tej sprawie w ostatnim czasie przewija się w sieci. Oto pierwszy wartościowy wpis na ten temat, który przykuł naszą uwagę:

- Klucz do zarabiania na blogu. Czyli jakich błędów unikać.

No tak, wiemy już sporo, z pewnością przyda się też wiedza o tym, jak komentować inne blogi. A ja mogę poszerzyć powyższe treści, dodając coś od siebie na temat błędów, jakie popełniają autorzy blogów. Przede wszystkim błędem jest brak opieki nad blogiem między wprowadzeniem aktualnego i następnego wpisu, zostawiając przy tym możliwość komentowania przez czytelników z wymogiem akceptacji wpisów przez administratora.

Często widzę, że takie komentarze akceptowane są dopiero po 2-3 dniach w momencie, jak autor powrócił i ma chwilę, aby wstawić kolejny artykuł. To sprawia, że nie wywiązuje się dyskusja ani między czytelnikami (którzy nie widzą nie zaakceptowanych jeszcze wpisów), ani też między czytelnikiem a autorem tekstu, którego komentarz dotyczy. Są też bardziej ignoranckie postawy, np. raz postanowiłem zwrócić uwagę (i byłem być może jedynym chętnym do skomentowania) blogerowi, żeby szanował własny naród, gdyż "Polaków" należy pisać wielką literą. A co na to autor? Skasował komentarz i... olał moją uwagę, pozostawiając rażący błąd "polaków", a wszystko to w artykule:

- Krzysztof Jędrzejewski to równy gość :)

Co do zarabiania, to nie zawsze jest tak łatwo, nawet gdy opanujemy wstępnie techniki zdobywania ruchu, różne optymalizacje układu reklam, czy różne formy budowania zaplecza linków itp. Oto przykład tego, jak należy dokładnie dbać o samą ofertę reklamową, na której chcemy zarabiać:

- Zarabianie na mini-stronach – nieistniejący produkt

A kiedy już uda nam się nieco grosza zarobić, należy pamiętać o tym, w jaki sposób korzystnie odprowadzić od tych zysków podatek od reklam na blogu:

- Blogujesz? Opodatkuj się ryczałtem 8,5% - zmiany na lepsze

- Przestrzeń na stronie www jest przedmiotem dzierżawy lub najmu

Jest jeszcze możliwość, że zarobimy bardzo dużo, jeśli tylko osiągniemy wystarczająco wysoki poziom profesjonalizmu przekładającego się na dużą liczbę czytelników, wówczas stawki mogą być takie, jak opisywane w artykule:

- Poradnik jak zarabiać na blogu i współpracować z firmami

Więcej o blogowaniu można przeczytać w naszych wcześniejszych artykułach, np.:

- Blogi - zarabianie na ich prowadzeniu

Na sam koniec chcieliśmy zaserwować coś lżejszego, acz ambitnego, czyli zachęcić do przeczytania wartościowej książki na temat marketingu (to w ramach akcji 52 książki w 52 tygodnie):

- Hipnotyczny marketing - Joe Vitale

 

 

jak zarabiać na blogu