Utworzono: wtorek, 10, luty 2015 Redaktor

Nowoczesne formy inwestowania dostępne w 2015 roku

Ranking lokat długoterminowych luty 2015Ostatnie artykuły o bankach były dość ostre, i to męczące stale atakować te instytucje, we w miarę wyważony sposób ocenił ich działania prezes NBP Marek Belka. Warto też przypomnieć, że jednym z kilku argumentów podnoszonych przez banki jako podstawy do podwyżek jest rzekomo podniesienie obciążeń obsługi Bankowego Funduszu Gwarancyjnego z powodu upadku w 2014 roku dwóch SKOKów. A o sytuacji już jakby zapomniano, choć na spore kwoty popłynęli co bogatsi klienci:

- SKOK Wołomin - cisza nad trumną czyli ponad 780 poszkodowanych pozostawionych sobie

Kończąc tematykę bankową, chcemy polecić najnowszy ranking lokat długoterminowych z lutego 2015:

- Ranking lokat długoterminowych luty 2015

A teraz krótko o innych formach inwestowania, zaczynając od tych najbardziej znanych i posuwając się w kierunku tematów inwestycji bardziej alternatywnych. Ostatnio ukazał się miesięczny raport dotyczący rynków obligacji:

- Rynek obligacji Raport miesięczny-Styczeń 2015

Poza tym warto zapoznać się z dwiema ciekawymi propozycjami wyglądającymi dość solidnie. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z tematyką wspólnego inwestowania w nieruchomości (ale nie żadne tam kondohotele i inne bzdety oferowane przez deweloperów, lecz o konkret oparty o hasło Mzuri - jeśli komuś coś to mówi, to złapie w lot, na ile warta jest ta inicjatywa) - chwilowo oferta niedostępna, ale na wiosnę ruszyć ma drugi taki projekt (wejście od 10 000 zł, zyski szacowane w okolicach 10% rocznie).

Druga oferta jest stale aktualna i bardzo ciekawa, bo to narzędzie pozwalające drobniejszym inwestorom na korzystanie w wygodny sposób w Fundusze Inwestycyjne Zamknięte, a dokładniej z kategorii wierzytelności (wejście od 20 000 zł, zyski szacuje się w przedziale 9-12% rocznie brutto - termin inwestycji min. kilkuletni ze względu na prowizje od nabycia/zbycia jednostek funduszu):

- Fundusze wierzytelności – możesz już monitorować

A na koniec świetny artykuł o inwestowaniu w złoto, autor (znany sprzedawca) obala wiele mitów dotyczących lokowania środków w ten kruszec:

- 10 mitów o inwestowaniu w kruszceInwestycje alternatywne w 2015