Utworzono: poniedziałek, 02, marzec 2015 Redaktor

Ranking lokat marzec 2015 + aktualności inwestycyjne

Najlepsze lokaty marzec 2015Przyglądając się publikowanym ostatnio rankingom lokat z marca 2015, można zauważyć, że nie ma jednego uniwersalnego, spełniającego wszystkie wymagania użytkowników, ale to głównie wina banków, które już prawie nie potrzebują naszych pieniędzy przyjmować w depozyt, przynajmniej tak się zachowują. Najlepszym przykładem jest opisywana ostatnio sprawa SK Banku, który to zajmuje sporą część pozycji o dłuższym terminie w tym rankingu.

Znacznie lepiej prezentuje się taka tabelaryczna postać zestawienia dobrych lokat, bo wyraźnie interesują czytelnika także dwie ostatnie kolumny, które zaczynają być wręcz kluczowe. Irytują natomiast w takich zestawieniach linki partnerskie (to jakby jedyny powód autorów dla tworzenia tych zestawień), bo nie mamy tu pewności, czy to są faktycznie wszystkie najlepsze dostępne oferty, czy tylko te dobre, do których istnieją linki partnerskie...

A to, że banki nas doją obecnie na niespotykaną wcześniej skalę jest już chyba dla każdego oczywiste, oto przykład:

- Ten bank najskuteczniej wyciska klientów. Jak to się robi? Przeczytaj, może i ciebie ściska

Nie tylko banki chcą na prowizjach żerować, podobnie jest z bardziej złożonymi produktami, które oferują też Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych oraz Ubezpieczeniowe - przykładem może być polisa inwestycyjna:

- Czy polisa inwestycyjna jest lepsza niż zwykły parasol funduszy inwestycyjnych?

A dla spoglądających szerzej na możliwości inwestycyjne jeszcze dwie analizy. Pierwsza z nich dotyczy podsumowania ubiegłego roku i prognoz na 2015 rynku obligacji korporacyjnych. Druga analiza przyda się zainteresowanym inwestowaniem w nieruchomości:

- Czy polski rynek mieszkaniowy zmierza w kierunku normalności?

Najlepsze lokaty marzec 2015

ranking lokat marzec 2015