Utworzono: poniedziałek, 04, maj 2015 Redaktor

Ranking lokat bankowych maj 2015 + inne aktualności

najlepsze lokaty maj 2015Kolejny miesiąc zaczął się zmienną pogodą, podatki już popłacone, długi weekend za nami, czas wrócić do spraw oszczędzania i inwestowania. Na początek ranking lokat bankowychmaja 2015 potwierdzający, że bankom zależy już przede wszystkim na złapaniu nowego klienta (a potem trzymaniu za mordę, do zablokowania dostępu do konta włącznie - pamiętajmy więc o aktualizacji danych dowodu co 10 lat!).

To że banki i kasy spółdzielcze wyssać chcą z nas całą kasę, wiemy już od dawna, ale warto też zaznaczyć, że na padlinę, jaką są tego typu upadające instytucje, rzucają się kolejne stwory - to już trzeba nagłośnić. Po upadku SKOKu Wołomin zgodnie z prawem łapy położył na tym, co pozostało, syndyk - przedstawiciel prawa, który żyje jakby w oderwaniu od realiów, a czy w ramach prawa zarabia po 600 000 zł? Być może...

Przejdę teraz do światowej bankowości, bo powoli staje się nieciekawie. Propozycje zlikwidowania gotówki w naszym kraju jeszcze szybko nie przejdą (niby jak będą Polacy wrzucać na tacę, sprzedawać jagody przy drodze itp. - wiele biednych osób po prostu nie ma konta w banku i szybko ten stan się nie zmieni) - mimo to utrudnień można się spodziewać sporych w dostępie do własnej gotówki:

- Atak na gotówkę = większa władza państwa i banków

- Wojna z gotówką ogarnia cały świat

Z przeglądu bieżących analiz wybrałem 2 bardzo ciekawe opracowania finansowe dotyczące giełdy, chodzi o aktualne trendy i analizę skuteczności rekomendacji analityków:

- Co wzbudzało emocje przez ostatni rok?

- Czy warto inwestować zgodnie rekomendacjami analityków?

Bardziej ogólne informacje o tym, jak inwestować na giełdzie i na co zwracać uwagę zebrano we wpisie:

- Siedem warunków sukcesu na giełdzie

Poza giełdą też można zarabiać więcej niż na lokacie, ale nie zawsze ryzyko jest współmierne do potencjalnych zysków, ostatnio dostajemy pytania typu, czy warto zainwestować w alternatywne opcje jak choćby tak niejasno opisaną propozycję otrzymywania 8% rocznie. Kiedy oferentem jest developer, to wiadomo kto na tym najwięcej zarobi, szczegółów inwestycji brak, zwłaszcza jaka jest ta gwarancja zarabiania. Podobnie postępowała Czerwona Torebka (też oferowali 8% rocznie przez 15 lat), jeśli ktoś sfinansuje im możliwość handlu w danym obiekcie - model biznesowy wyraźnie się nie sprawdził (spółka przynosi straty, rozpoczęła likwidację spółki zależnej Dyskont Czerwona Torebka), a inwestorzy chyba zostali z ręką w nocniku (szczegółów na chwilę obecną brak). Na takie długoletnie oferty trzeba uważać, bo często całe ryzyko finansowe spada na naszą stronę.

 

 

ranking lokat maj 2015