Utworzono: poniedziałek, 29, czerwiec 2015 Redaktor

PCZ - kolejna upadłość na Catalyst + Grexit

upadłość PCZGorące ostatnie 24h były w świecie finansów, a na upały w realu przyjdzie czas w połowie tygodnia. Już niedzielna noc pokazała spore ruchy na franku i choć interweniowała Szwajcaria, to i tak frank jest cały czas sporo powyżej 4 zł - a wszystko za sprawą problemów Grecji, gdzie zamknięto dziś giełdę, a banki nie będą czynne cały tydzień! Grecy mogą dziennie wypłacać tylko po 60 euro z bankomatów o ile trafią na takie, w których jest jeszcze gotówka... 1 lipca wcale nie będzie przełomowy, podobnie jak wynik referendum w najbliższą niedzielę - machina bankowa miele wieloetapowo i całe wakacje będą gorące na rynkach z powodu sprzątania smrodu po wieloletnich działaniach władz Grecji, a to źle wróży rynkowi akcji, dziś WIG stracił 1,73%.

Nie lepiej jest na rynku Catalyst. Niemała spółka PCZ po ostatnich zawirowaniach (i najprawdopodobniej wyprowadzaniu części majątku ze spółki) ogłosiła upadłość, składając w piątek wniosek do sądu. To się musiało stać, takie objawy jak uciekanie szczurów z tonącego statku nie pozostaje bez echa (zmiana na stanowisku prezesa Rady Nadzorczej), wypowiedzenie przez bank kredytu obrotowego na kwotę 20 mln złotych, przedterminowy wykup papierów poza giełdą na kwotę ponad 10 mln zł itd. A wszystko to po zrewidowaniu kwoty majątku spółki o prawie połowę (znów mamy do czynienia z twórczą księgowością)...

Choć to nienajlepszy czas na akcje (duże ryzyko zmian kursowych, to może być dla niektórych też okazją do zakupu po niższych cenach), to warto przyjrzeć się analizie spółki Vivid Games, a także zapoznać się szerzej z funduszami typu ETF:

- Inwestowanie w fundusze indeksowe ETF

 

 

upadłość PCZ na Catalyst