Utworzono: poniedziałek, 24, sierpień 2015 Redaktor

Ale jebło! WIG i WIG20 w poniedziałek: -5,66%

krach na giełdzieNowy tydzień nie zaczynamy pomyślnie. W ubiegłym tygodniu wszyscy dziwili się, że mimo spadków w USA, Niemczech i na wielu innych giełdach światowych, nasza GPW trzyma się dzielnie. Dziś jednak ze zdwojoną siłą spadki uderzyły w inwestorów, zarówno cały WIG jak i WIG20 spadły o 5,66%, a momentami spadki sięgały prawie 7%! Warto przy tym zwrócić uwagę na przebicie się poniżej 50 000 punktów na WIG, jednoczesne spadki cen ropy poniżej 40$ za baryłkę, a także znacznie niższe ceny dolara - z tych powodów mieszane uczucia ludzie mają przy jednoczesnym poprawiającym się klimacie w krajowej gospodarce. Większość uważa, że jest aż 75% szans na to, że pogłębienia spadków i bessy nie będzie:

- Panika na giełdzie - co dalej?

- Giełda znalazła się na skraju przepaści. Zaczyna się gorąca jesień

Na krajowym rynku także poprawia się atmosfera związana z SK Bankiem, który znów odzyskał (z punktu widzenia klientów) płynność realną, przelewy w końcu są realizowane bez przeszkód:

- Pierwsza runda walki o byt SK banku za nami czyli oficjalne przeprosiny zarządców

Na rynku Catalyst wciąż negatywny sentyment, polecamy artykuł o tym, jak starać się uniknąć podobnych wpadek, jak w przypadku choćby niedawnej upadłości PCZ:

- Jak poznać czy nie masz obligacji PCZ?

A na sam koniec zaproszenie na film o ukrytych sekretach pieniądza, który wygrzebał dla swoich czytelników Tader21:

- Ukryte sekrety pieniądza - cz.1

 

 

spadki na giełdzie