Utworzono: czwartek, 24, wrzesień 2015 Redaktor

Czy można uniknąć oszustw i naciągania w finansach?

bankomaty w innych krajachNasze finanse osobiste pełne są niespodziewanych sytuacji, na które możemy się natknąć i dać się naciągnąć, jak choćby na drogie sms-y. Nie zawsze są to planowane formy naciągania, czasem tracimy pieniądze przez naszą niepełną wiedzę choćby o podstawowych ustawieniach opcji w zagranicznych bankomatach, co może skończyć się podwójną prowizją przewalutowania. Odpowiednia wiedza jest także przydatna przy negocjacjach związanych z kupnem mieszkania od dewelopera, warto bowiem poznać koszty poszczególnych składowych mieszkania w tym wysokości średnich zysków samego dewelopera.

Sporo też ostatnio mówi się o manipulacjach na rynkach giełdowych, przykładem podejrzanych zachowań kursu może być niedawna sytuacja kopalni Bogdanka Ale są i skrajnie odmienne sytuacje, kiedy to spółka, wobec której są wątpliwości co do utrzymania płynności finansowej i ryzyka nieterminowości realizacji zobowiązań finansowych, stara się odwrócić kota ogonem i donosi do KNF na rzekome manipulacje kursem obligacji (zamiast szukać okazji do wykupu papierów na rynku wtórnym po zaniżonych cenach, zarabiając na tym i jednocześnie przywracając kurs do wartości nominalnej, jak robi to wiele spółek niemających problemów finansowych):

- Manipulacja kursem obligacji czyli kopanie dołków przez Leasing Expert

Skoro jesteśmy już przy tematyce giełdowej, to warto zapoznać się z dwoma wartościowymi wpisami osób prezentujących odmienną opinię co do aktualnej sytuacji. Longterm uważa, że obecnie mamy raczej korektę w trendzie wzrostowym (tu przy okazji jedna z jego analiz spółki Magellan oceniona wysoko na 4,5), z kolei Trader21 sugeruje raczej bessę:

- Jak zachować się po krachu?

 

 

analiza spółki Magellan