Utworzono: wtorek, 29, wrzesień 2015 Redaktor

Sztuczki banków, okazje inwestycyjne na GPW i analizy sektorowe

analiza sektora windykacjiKończy się miesiąc i przed kolejnymi czekającymi nas rankingami lokat pora na kilka porad dla korzystających namiętnie z usług bankowych. Oprócz omawianych na ostatnio zakończonej konferencji blogów finansowych zalet i sztuczek związanych z bonusami, zyskami z kont oszczędnościowych itp., bywają tak złośliwe reguły niektórych banków, że aż trudno w nie uwierzyć, np. w to, że klient niemogący skorzystać z karty, której nie aktywował, bo nie doszła do niego, wysłana listem zwykłym, musi za nią płacić co miesiąc. Jeśli takie zagrywki Cię wkurzają, warto skorzystać z informacji o tym, jak w niektórych bankach zamyka się konto:

- Jak zamknąć konto w banku?

A teraz kilka ciekawostek od naszych władz tuż przed wyborami. Ministerstwo Finansów namawia do skorzystania ze specjalnej loterii, a posłowie zaproponowali jakieś minimum przyzwoitości dla kredytobiorców, którzy znajdą się w kłopotach:

- Kredyt hipoteczny cię utopił? Nie będziesz płacił rat przez półtora roku. A potem...

Na giełdzie wciąż posucha, spadki WIG już 5 miesięcy z rzędu, co zdarza się niezwykle rzadko, choć nie znaczy to, że nie da się w tym okresie zarobić, kilka ciekawych spółek przeanalizowano pod kątem technicznym:

- Top kandydaci do portfela akcji "Byki"

A na sam koniec informacja o tym, że zaczyna brakować fizycznego srebra i platyny na rynku, a także jeszcze dwa ciekawe, obszerne opracowania - analizy sektora windykacji i nieruchomości:

- Windykatorzy - Analiza sektora

- Nieruchomości w Polsce - 2015 - drugi kwartał

 

 

rynek nieruchomości 2015