Utworzono: poniedziałek, 02, listopad 2015 Redaktor

Najlepsze lokaty listopad 2015 + GPW

ranking lokat listopad 2015Listopad rozpoczął się wzrostami na GPW i zmienną w różnych rejonach kraju pogodą. Np. na północy wczoraj obserwowaliśmy totalnie czerwony zachód słońca, dziś cały dzień mgły, a na wieczór przewidziana jest możliwość obserwacji zorzy polarnej (ale tylko tam, gdzie nie ma zachmurzenia i mgieł). Klimat na rodzimej giełdzie wciąż zmienny, ceny poszczególnych spółek stają się regulowane w zależności od tego, co któryś polityk PiSu chlapnie o zmianach prawa... Ogólnie można powiedzieć (jak wnioskuje longterm), że gdyby nie interwencjonizm instytucji państwowych, to już dawno mielibyśmy w Polsce widoczną hossę:

- Będzie Nowy Jork w Warszawie

A tak to mamy tylko taką nijaką sytuację, z wybiórczymi zmianami kursów spółek - więcej w poniższym wpisie:

- O przewidywaniu

Jeśli kogoś nie zniechęcają te informacje, to warto przed kupnem akcji jakiejś spółki zapoznać się z poniższym prostym poradnikiem:

- Co Powinno Znaleźć Się Na Wykresie Giełdowym

Patrząc na nasz kraj obiektywnie, to odsuwając się od działań polityków, zaglądając w czystą gospodarkę, można stwierdzić, że nadal jesteśmy kopciuszkiem inwestycyjnym jako kraj, a nie liczącą się potęgą - chodzi tu o aspekt dysproporcji między wielkościami kwot zainwestowanych przez zagranicę w naszym kraju w stosunku do tego, co nasi przedsiębiorcy inwestują poza Polską:

- Polski imperializm

Na sam deser pozostawiliśmy dziś dwa zestawienia najlepszych lokat listopada 2015:

- Najlepsze lokaty krótkoterminowe listopad 2015

- Ranking lokat bankowych – Listopad 2015 31 października – Światowy Dzień Oszczędzania

 

 

najlepsze lokaty listopad 2015