Utworzono: poniedziałek, 14, marzec 2016 Redaktor

Kto ma rację w sprawie giełdy i złota?

Kanada sprzedała złoto z rezerwPodczas gdy wielu blogerów finansowych napieprza ciągle wpisy o kolejnych nowych promocjach otwarcia kolejnego konta w banku, niektórym zdarza się jednak coś wartościowego napisać. Niestety w większości teksty mają wydźwięk negatywny, ostrzegający przed ryzykiem inwestycyjnym. Przykładem może być problem ubezpieczeń, czyli specyficznej formy inwestowania - w spokój psychiczny, ale firmy potrafią klientów robić w konia setkami haczyków w umowach:

- Ubezpieczyłeś mieszkanie? Uważaj na tę pułapkę: mogą odmówić ci odszkodowania jeśli...

Niektórzy zastanawiają się nad szansami na wystąpienie kryzysu aż do krachu włącznie - nie ma się co dziwić, jak na szczytach władzy psychopaci zasiadają! Póki co, pozapolityczne wątki nie są tak tragiczne, a nawet w ostatnich dniach po utrzymaniu stóp procentowych w Polsce na niezmienionym poziomie, nasza waluta znacznie się umocniła. Na giełdach też ostatnio wzrostowo, choć ogólny sentyment jest mieszany, a do tego płynność rynku ograniczona, ubywa inwestorów indywidualnych wystraszonych nie tylko dużym ryzykiem bessy, ale i wieloma przekrętami, naginaniem rzeczywistości przez małe spółki wchodzące na parkiet główny lub NewConnect:

- WGPW usycha

Kolejny znany bloger sygnalizuje ciekawą sytuację na rynku surowców:

- Surowce - aktywa kolejnej dekady

Przy okazji surowców warto też wspomnieć o metalach szlachetnych. O ile Rosja i Chiny stale powiększają swoje zasoby złota, to Kanada dość lekką ręką pozbyła się całkowicie swych rezerw:

- Kanada pozbyła się całych rezerw złota

Wracając jeszcze do giełdy, warto zapoznać się z analizą dotyczącą sprawdzalności rekomendacji na tle wskaźnika WIG:

- Czy warto sprzedawać po rekomendacji sprzedaży?

I jak zwykle na koniec jeszcze recenzja ciekawej, nietypowej książki:

- Super książka – „Łowcy milionów. Dekalog przedsiębiorcy.”

 

 

Kanada sprzedała złoto z rezerw