Utworzono: piątek, 29, kwiecień 2016 Redaktor

Zarabianie na nieruchomościach, przekręty i podatki w Polsce

inwestycje w nieruchomościDziś przegląd nieco nietypowych wpisów z blogosfery finansowej, będzie o podatkach, teoriach (nie)spiskowych, mniejszych lub większych przekrętach w kraju. Na początku jednak o bardzo niepokojącym sygnale i tendencji do nadmiernego zaufania do instytucji pośredniczących w naszych operacjach finansowych, które chcą pozyskać nasze hasła i loginy do kont bankowych! Co najgorsze, wszystko ponoć zgodnie z prawem i duchu Unii Europejskiej. Oto szczegóły:

- Duże zmiany w PayPalu. Zdecydowanie odradzamy korzystania z nowego rozwiązania!

O ile w powyższym temacie Unia Europejska głupio postępuje, to już odnośnie sztucznego postarzania produktów zaczyna dostrzegać problem:

- Efekt planowego postarzania produktów może być (nie)oczekiwanie inny...

Już wielokrotnie odnosiliśmy się do tematu wynajmu mieszkań, ale tym razem warto do tematu zajrzeć ponownie, bo szerokie opracowanie (zawierające dodatkowo liczne odniesienia do literatury) ukazało się na blogu:

- Jak inwestować w nieruchomości pod wynajem w Polsce

Po powyższej analizie wygląda na to, że większy sens ma samodzielne inwestowanie w nieruchomości na wynajem, zamiast powierzać swoją gotówkę jakimś funduszom mającym na nieruchomościach coś zarobić dla nas:

- Katastrofa budowlana? Fundusz inwestycyjny, który stracił... wszystkie pieniądze klientów

Skoro już przy nieudolności inwestycyjnej (celowej lub przypadkowej) jesteśmy, to warto mieć na uwadze temat przekrętów opartych na holdingu. Oto kilka słów w tym temacie:

- Przekręty na spółkach wydmuszkach

Często słyszy się wiele sprzecznych opinii na temat systemów podatkowych w różnych krajach i jak na tym tle wygląda Polska. Okazuje się, że nie ma jednoznacznej opinii, wszystko zależy bowiem od punktu widzenia, a dokładniej od wielkości prowadzonego biznesu i jego zysku:

- Polska rajem podatkowym. Niestety tylko dla bogatych.

 

 

inwestycje w nieruchomości