Utworzono: niedziela, 15, maj 2016 Redaktor

Nowy temat zastępczy PiS

komisja śledcza Amber GoldPiS stara się jak może, a że miesza dużo w polityce i niestety w gospodarce (do niedawna zwanej wolnorynkową), to chce odpowiednio mieszać też poprzez media (publiczne już zawłaszczył, a żeby z powodu spadku oglądalności nie zbankrutowały, narzucił prywatnym firmom (dostawcom energii) pobieranie podatku w postaci obowiązkowego abonamentu RTV). W tym celu wprowadza w odpowiednich momentach (PO też tak robiła) do mediów tematy zastępcze.

W obawie o nadchodzącej w piątek negatywnej wobec Polski decyzji agencji ratingowej, przygotowali grunt pod nowe tematy medialne, ciekawe na ile będą one nagłaśniane, bo jednak ratingu nie obniżono (choć perspektywę na negatywną już tak) i nie będzie wzmożenia ataków w tym zakresie przez opozycję i media niepropisowskie. A o jakie działania chodzi? Nagle przypomnieli sobie o aferze Amber Gold i zastanawiają się nad powołaniem komisji śledczej:

- Kierownictwo PiS zdecyduje ws wniosku dot. komisji ws. Amber Gold

Przy okazji postanowiono solidniej pokazać, że prokuratorzy dwoją się i troją przy sprawdzaniu, czy ci znienawidzeni bogacze za dużo nie nakradli, rozpoczęło się więc polowanie na czarownice, czyli aresztowania:

- Najbogatsi Polacy na celowniku PiS

Tematy zastępcze może przycichną, skoro raczej paniki na giełdzie krajowej się nie przewiduje (większość obstawiała negatywny scenariusz i już był on niejako w wycenach wliczony, to może nawet jego brak będzie sprzyjać poprawie nastrojów na GPW?). Mniejsze są też szanse na osłabianie złotówki wobec innych walut - wiele pokażą nam najbliższe dni nadchodzącego tygodnia. A skoro przy temacie walut jesteśmy, to warto poczytać ciekawą analizę z argumentami za utrzymaniem się dolara na światowych rynkach:

- Dlaczego dolar nie upadnie

I na sam koniec jeszcze coś o książkach z zakresu rozwoju osobistego:

- KSIĄŻKI O ROZWOJU OSOBISTYM CZ.2

 

 

komisja śledcza Amber Gold