Utworzono: wtorek, 05, lipiec 2016 Redaktor

Łatwo z tylnego siedzenia być Janosikiem - Redystrybucja

spadki na GPWSłowo, które obecnie nabiera znaczenia to redystrybucja, a mówiąc prościej zabieranie tym bardziej zaradnym i marnotrawienie pieniędzy w machinie urzędniczej obiecującej jedynie rozdawnictwo resztek z tych zagrabionych pieniędzy tym bardziej leniwym, niezaradnym... Janosik Kaczyński wykorzystał świetny moment, aby zmanipulować krajowy rynek akcji w poniedziałek. W dzień wyjątkowy (rzadko zdarza się, aby giełda amerykańska miała wolne w poniedziałek, więc nie biorą udziału w światowym handlu), w trakcie które oczywistym były spadki i można to było przewidzieć, planując treść sobotniego wystąpienia władz PiSu, w którym rozbrzmiała obietnica rozgrabienia do reszty OFE... Z rana lokalne wskaźniki dołowały ponad 1,5%, potem było już nieco lepiej i dzień WIG zakończył spadkiem o 1,03%. Jak sygnalizują komentatorzy finansowi, błyskawiczne spadki na zachodnich giełdach po nieoczekiwanym ogłoszeniu Brexitu już zostały odrobione, ale nie w Polsce. I kolejne złe wieści dla GPW tylko utrzymają zdołowane wskaźniki WIG.

Być może setka najbogatszych Polaków sobie poradzi, ale reszta osób starających się coś odłożyć? Jakie im będą kłaść kłody pod nogi? Takie działania PiSu (wcześniej też PO) sprawiają, że już coraz mniej osób burzy się, gdy ktoś sugeruje możliwość nieetycznych zagrywek władz w sprawie niby prywatnych pieniędzy zgromadzonych w IKE i IKZE:

- Ryzyko zmian prawnych na IKE i IKZE (edycja 2016)

A obiecują cuda, zmniejszanie podatków dla mało zarabiających na działalności gospodarczej, ale czy aby na pewno? Oto kilka rozważań w tym zakresie:

- Zmniejszenie podatku?

- Rząd rujnuje małych przedsiębiorców. Podatki ostro w górę!

 

 

spadki na giełdzie