Utworzono: piątek, 05, sierpień 2016 Redaktor

Najlepsze konta oszczędnościowe - sierpień 2016

SKOK Jaworzno - zarząd komisarycznyKończący się tydzień obfitował w ciekawe wydarzenia i dzięki temu udało się wybrać kilka interesujących publikacji do polecenia naszym czytelnikom. Najważniejsze dla krajowego rynku giełdowego było ogłoszenie planu (ku niezadowoleniu frankowiczów) uzdrowienia kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich. Te informacje natychmiast wpłynęły pozytywnie na kursy akcji banków w Polsce:

- Action – 43% (!) Getin + 21% w sesję: Nowa ustawa frankowa prezydenta

A teraz szybki przeskok (cóż pasujące za słowo) w stronę bankowości i SKOKów. Kolejny (trudno się już doliczyć, który?) SKOK ma problem. Otóż SKOK Jaworzno ma zarządcę komisarycznego (a to często kończy się upadłością SKOKu):

- SKOK Jaworzno z zarządcą komisarycznym

Zgodnie z tytułem dzisiejszego wpisu pora też na możliwość zapoznania się z najnowszym sierpniowym rankingiem kont oszczędnościowych (i to aż 2 zestawienia):

- Ranking kont oszczędnościowych, sierpień 2016 r.

- Ranking kont oszczędnościowych sierpień 2016

A teraz pozostałe ciekawostki z ostatnich dni. Pojawił się ciekawy raport na temat wzrostu skuteczności kontroli skarbowej, nie nam osądzać czy faktycznie jest to poprawa skuteczności w ściganiu przestępców skarbowych, czy może totalny wzrost represyjności tego typu urzędników w stosunku do drobnych niezamierzonych błędów w rozliczaniu drobnych podatników.

Niepokojący sygnał napłynął ze świata wirtualnych walut, doszło do ataku serwerów obsługujących obrót bitcoinami, co pociągnęło za sobą spadek jego kursu:

- Atak na giełdę Bitfinex dotknął dosłownie wszystkich posiadaczy Bitcoinów

I jak to zwykle u nas na koniec - artykuł polecający wartościową książkę, tym razem coś o specyficznym stylu życia:

- Slow Life – kilka przemyśleń po lekturze książki

 

 

SKOK Jaworzno - zarząd komisaryczny