Utworzono: piątek, 12, sierpień 2016 Redaktor

Gospodarka Polski trzyma się mocno, SKOKi już słabiej

Zarząd komisaryczny SKOK WybrzeżeKończy się kolejny tydzień, na giełdzie dalsze spokojne wzrosty, w 5 dni roboczych WIG wzrósł o 2,16%, polska waluta solidnie się umacnia, frank znacznie poniżej 4 zł (ok. 3,93 zł), a dolar jeszcze 0,1 zł taniej. Deflacja nadal mocno się trzyma, w lipcu (rok do roku) wyniosła 0,9%. Do tego mamy najniższe od zmiany ustroju bezrobocie, które w lipcu wyniosło zaledwie 8,6%!

Czyżby nie było złych wieści? No aż tak dobrze to nie ma, PKB za II kwartał 2016 roku (liczony rok do roku) wyniósł 3,1%, czyli o 0,2% poniżej oczekiwań. Niepokojąca jest też sytuacja SKOKów, już prawie w każdym wpisie informuję o upadku lub wprowadzeniu zarządu komisarycznego. Najnowsza wiadomość to wprowadzenie zarządu komisarycznego w SKOK Wybrzeże:

- Zarząd komisaryczny w SKOK-u Wybrzeże

Mieszane informacje napływają dla użytkowników i inwestorów (często są to dwa obozy o przeciwstawnych oczekiwaniach). Z jednej strony banki przykręcają śrubkę klientom - właśnie pojawiła się zapowiedź o planowanych wzrostach opłat (z powodu zbyt niskiego zysku w ostatnim okresie) dla mało aktywnych klientów Alior Banku (szczegółów jeszcze nie podali). Z drugiej zaś strony inwestorzy łaskawszym okiem spoglądają na akcje banków (po mało skutecznym działaniu prezydenta Dudy, który naobiecywał frankowiczom solidną pomoc i guzik z tego wyszło):

- Akcje banków na GPW – warto, czy nie warto?

A dla tych, co nie chcą ryzykować na rynku akcyjnym, polecić mogę dwa zestawienia najlepszych lokat sierpnia 2016:

- Ranking lokat bankowych, czyli najlepsze lokaty na sierpień 2016 roku

- Ranking lokat długoterminowych sierpień 2016

 

 

Zarząd komisaryczny SKOK Wybrzeże