Utworzono: piątek, 09, wrzesień 2016 Redaktor

Czas na zmiany oraz czym są REITy

inwestowanie alternatywne REIT

Skończyły się wakacje, a nadal da się wyczuć sezon ogórkowy - a może to już po ponad 5 latach publikowania tu wpisów nadszedł czas na zmiany na blogu? Może z większą precyzją filtrujemy nieistotne informacje z rynków finansowych? Po końcówce sierpnia i urlopie z nim związanym ruszamy z nowymi siłami (w tym z nowym szablonem i bardziej responsywną wersją strony), kontynuując selekcję wpisów na innych blogach przedstawiamy to, na co warto zwrócić uwagę.

I tak w tematyce giełdowej ciekawy wpis z analizą techniczną pojawił się na blogu Humanisty:

Spółki ciekawe technicznie - wrzesień 2016

W chwili obecnej trwają zapisy na obligacje spółki PCC Exol, są to papiery czteroletnie o stałym oprocentowaniu wynoszącym 5,5% w skali roku. Zapisy możliwe są już od 100 zł, a analizę spółki znajdziemy w tym wpisie:

PCC Exol – obligacje, analiza wyników I półrocza 2016

W ostatnich dniach mocno promowana jest w Polsce idea REITów. Warto mieć świadomość ich istnienia i samemu ocenić sensowność inwestowania w tego typu instrumenty finansowe. Oto link do opracowania w formie pdf:

REINO Dywidenda Plus SA Jak działa i zarabia polski REIT

Następne zagadnie ma charakter poglądowy i dotyczy rozwarstwienia w dochodach i zasobności portfeli najbogatszych ludzi świata i całej reszty:

62 osoby mają taki majątek jak 50% światowej populacji !

Warto czytać nie tylko te wpisy na blogach finansowych dotyczące aktualnych spraw, ale też o bardziej długotrwałych, nieprzemijających zagadnieniach publikowanych w formie książek, tym razem przegląd publikacji z tematyki biznesu:

KSIĄŻKI O BIZNESIE (i nie tylko)

 

 

inwestowanie alternatywne REIT