Utworzono: środa, 14, wrzesień 2016 Redaktor

Ranking lokat - wrzesień 2016 + GPW

Najlepsze lokaty wrzesień 2016

Ostatnich kilka dni obfitowało w awarię agregatorów finansowych, co bardzo utrudniało przegląd blogów finansowych. Obecnie wszystko działa poprawnie i udało się coś wartościowego wyselekcjonować.

Warto odnotować dalszy ciąg deflacji w Polsce, która trzyma się mocno. Wskaźnik inflacji liczony rok do roku za sierpień wyniósł -0,8%. Nic dziwnego, że ranking lokat we wrześniu 2016 nie powala na kolana:

Ranking lokat długoterminowych wrzesień 2016

Trzymając się tematu bankowości prezentujemy ciekawe opracowanie na temat różnych aspektów jakości polskich banków. Wyraźnie dominuje w nich ING (ale i mBank ma wysokie notowania jako bank z dobrą infolinią:

Banki z najlepszą i najgorszą obsługą klienta

A na giełdzie spora zmienność pod dyktando giełd zagranicznych (w tym obawy o wybory prezydenckie w USA), nie spełniły się scenariusze lokalne związane z nieobniżeniem ratingu Polski. Niektórzy nadmiernie uogólniają statystyki giełdowe, sugerując małą opłacalność inwestowania w akcje w najbliższych latach, inni z kolei uważają, że do akcji trzeba podchodzić z głową i wtedy można liczyć na zauważalne zyski (gdy odpowiednio dobiera się spółki):

mój portfel: akcje na GPW

Dla wielu przykładem takiej spółki jest CD Projekt, twórca gier serii Wiedźmin. I tu przy okazji dobra lekcja analizy spółek:

[giełda – zrób to sam]: rachunek zysków i strat cz.2

 

 

ranking lokat wrzesień 2016