Utworzono: środa, 21, wrzesień 2016 Redaktor

Giełda tylko dla wytrwałych + kolejne problemy SKOKów

Problemy SKOKów

Czas pędzi coraz bardziej, a wydarzeń coraz więcej. Nie nadążamy już z niektórymi podsumowaniami, o czym świadczyć może fakt, że wpis bez zarządu komisarycznego w SKOKu to wpis stracony. Ba! Dziś z powodu owego przyspieszenia musimy poinformować aż od dwóch takich nieciekawych SKOKach. Zarząd komisaryczny wprowadzono w SKOK-Profit i Bieszczadzka SKOK:

Komisarz w SKOK-u Profit, a mogą być w kolejnych

Bieszczadzka SKOK z komisarzem – to już 19. taka kasa pożyczkowa

Ostatnio głośno zrobiło się o REITach (pisaliśmy o tym na początku września), okazuje się to na razie pieśnią przyszłości dla Polaków, coś tam gmerają posłowie w ustawie - może wtedy będzie o czym pisać, jak już to będzie przejrzyste u nas w kraju (jedna ze spółek ostatnio odwołała z tego powodu debiut emisji swych akcji). Ale jak to w kraju bywa, może przepisy się pojawią, a może nie... Zatem póki co nie zawracajmy sobie tym głowy.

A póki co możemy zastanowić się nad polską giełdą papierów wartościowych, która ponoć dla klienta indywidualnego staje się coraz mniej istotna:

Giełda umiera. Co zrobić aby inwestorzy indywidualni wrócili na GPW?

A dla tych, którzy jeszcze się nie ewakuowali z tej formy inwestowania polecamy solidny wpis na temat właściwego doboru spółek z GPW:

Analiza fundamentalna, czyli jak wybrać właściwą spółkę?

A na koniec jeszcze dość obszerna recenzja książki "Zwiedzeni przez losowość", z którą być może warto się zapoznać:

"Zwiedzeni przez losowość" - Nassim Taleb - recenzja książki "Fooled by randomness"

 

 

Zarząd komisaryczny w Bieszczadzka SKOK