Utworzono: poniedziałek, 26, wrzesień 2016 Redaktor

Inwestycje alternatywne - 2016

Inwestycje alternatywne - 2016

Z powodu tego, że czasami wieje nudą w informacjach finansowych, warto dziś skupić się na nowych wpisach w sieci na temat inwestycji alternatywnych, nie zapominając jednocześnie o wcześniej opracowanym, a w pewnym stopniu nadal aktualnym opracowaniu na temat inwestowania w różne aktywa.

Zanim jednak przejdziemy do meritum, krótka wzmianka o bieżących problemach z hakerami, tym razem problem dotyczy użytkowników Deutsche Banku:

Deutsche Bank ostrzega klientów przed atakiem hakerskim

A teraz o inwestycjach alternatywnych. Do częściowego zabezpieczenia majątku (np. przed hiperinflacją) można skorzystać z ulokowania pewnej puli środków w złoto fizyczne. Oto ciekawa analiza opublikowana w ostatnim okresie:

Czy warto inwestować w złoto?

Przy okazji można poczytać też sobie o 31 ciekawostkach na temat złota. Znacznie bardziej ryzykowne jest inwestowanie w sztukę czy antyki - tu mamy nietypowy rynek, na którym trzeba się znać, dwa ciekawe opracowania z ostatnich tygodni rzucą pewne światło na ten temat:

W co inwestować – wprowadzenie do inwestowania w sztukę

W co inwestować – antyki czy sztuka?

Z pewnością do alternatywnych inwestycji, ale o przeciwnym biegunie odnośnie czasu inwestowania (w porównaniu do antyków, sztuki czy nawet złota) jest handel na światowym rynku walutowym. To chyba jedna z najbardziej ryzykownych inwestycji (ze względu na istnienie dźwigni finansowej), mowa o Forexie. Wyobraźcie sobie, że każdego dnia obrót na rynku walutowym przekracza 5 bilionów dolarów (to 5 z dwunastoma zerami!). Takie dane mogą przyprawić o zawrót głowy, dlatego na koniec znacznie spowalniamy, prezentując recenzję książki "Rodzina slow" Bernadetty Noll:

Rodzina w rytmie slow

 

 

Inwestycje alternatywne - 2016