Utworzono: poniedziałek, 10, październik 2016 Redaktor

 

Najnowsze rankingi lokat i kont oszczędnościowych - październik 2016

jak inwestować

Wydarzenia finansowe z ostatnich dni to przede wszystkim sprawa krachu na funcie, nie można zapomnieć też o specyficznych zagadnieniach, które maskowane są u nas mierną debatą zastępczą środowisk politycznych. A do ważnych spraw zaliczyć warto hasło CETA:

CETA zmieni nasze życie. Media: to będzie katastrofa

Giełda krajowa spokojnie rośnie powolutku, złotówka się też ciut umacnia (frank dziś poniżej 3,9 zł). A teraz banki, smutno się czyta takie wpisy dotyczące haniebnych praktyk polskich banków jak ignorancja systemu reklamacji, trudno ocenić na ile to celowe, a na ile wynika z niedostatecznego ogarnięcia pracowników tych banków... Ale jako że mamy miesiąc oszczędzania, powinniśmy choć trochę zachęcić do korzystania przynajmniej z najprostszych usług. Dlatego poniżej dwa zestawienia najlepszych lokat i kont oszczędnościowych z października 2016:

Ranking lokat długoterminowych październik 2016

Ranking kont oszczędnościowych, październik 2016 r.

Idąc w stronę bardziej ryzykownych form inwestowania, trafiamy na rynek obligacji korporacyjnych, ciekawa podpowiedź dotycząca zmniejszenia ryzyka na rynku Catalyst w poniższym wpisie:

Zakupiłem obligacje... i co dalej? cz. II

W ostatnim tygodniu udało się trafić także na ciekawe opracowanie dla początkujących inwestorów giełdowych. Gorąco polecamy lekturę:

Jak rozpocząć inwestowanie? Co najpierw przeczytać lub zrobić?

A na koniec jeszcze coś motywacyjnego, żeby nikt nie zgnuśniał z powodu zmiany pogody z letniej na bardzo chłodną, mniej nastrajającą do życia. Jak motywacja, to pełną gębą:

8 sposobów na zwiększenie motywacji

 

 

ranking lokat i kont oszczędnościowych październik 2016