Utworzono: sobota, 15, październik 2016 Redaktor

Mieszkania na wynajem czy produkty strukturyzowane?

Zbiorowe inwestowanie w nieruchomości

Mamy końcówkę tygodnia finansowego, tym razem podsumowanie WIGu jest niekorzystne, przez ostatnich 5 dni spadł o 1%. Zmniejsza się też wartość deflacji, która we wrześniu (liczona rok do roku) wyniosła 0,5%, czy to sygnał jej końca po ponad dwóch latach? Może przyczyni się do tego wzrost cen paliw?

Drożeją też waluty za wyjątkiem oczywiście funtów, o czym wspominaliśmy poprzednio. Niektórzy nawet doświadczeni inwestorzy przyznają, że trochę się na tym aktywie finansowym przejechali:

Oto moja najgorsza inwestycja roku

Przejdźmy do innych form inwestowania. Warto wszystkim od czasu do czasu przypominać o tym, że nie ma sensu ładować się w inwestycje, których w pełni nie rozumiemy, a przez co nie jesteśmy w stanie wycenić ryzyka. Przykładem są produkty strukturyzowane, którym mówimy zdecydowanie NIE!

Produkty strukturyzowane - refleksja

Znacznie sensowniejsze jest lokowanie gotówki w mieszkania na wynajem, nawet gdy nie stać nas na kupno całego mieszkania. O takich zbiorowych inwestycjach we wpisie:

JAK ZARABIAĆ NA NIERUCHOMOŚCIACH?

A na sam koniec jeszcze o literaturze giełdowej. Nie z każdej książki można wiele wywnioskować w odniesieniu do współczesnych tynków, ale odrzucać w całości poszczególnych książek z góry nie można. Oto przykład konstruktywnej krytyki jednej z najbardziej znanych książek:

Benjamin Graham nie urwał mi tyłka

 

 

mieszkania na wynajem