Utworzono: poniedziałek, 24, październik 2016 Redaktor

Korupcja, FACTA i upadek kolejnego banku spółdzielczego!

Upadek Banku Spółdzielczego w Nadarzynie

To był dopiero tydzień! Pierdyknęły na nas znienacka dwie informacje o (wstępnej wycenie) sprzedaży dużych spółek medialnych. Allegro poszło za 12,7 mld złotych, a Multimedia za 3 mld złotych (zakupił je operator sieci UPC, powiększając swoją dominację nad resztą rynku kablówek w Polsce). Mniej zauważona przeszła informacja o wzroście przyszłorocznego zadłużenia Polski (są za to propagandowe hasła, że w bieżącym roku udało się wydać mniej, niż zakładano - ale oczywiście jak zawsze więcej, niż wynoszą przychody państwa):

Eksplozja zadłużenia Polski

Tradycją piątków staje się (dzień najlepszy na ostudzenie paniki) ogłaszanie kolejnych upadków SKOKów lub banków. W ubiegły piątek KNF zawiesił działalność Banku Spółdzielczego w Nadarzynie i wystąpił do sądu z wnioskiem o ogłoszenie jego upadłości.

Upada kolejny polski bank. KNF zawiesił działalność Banku Spółdzielczego w Nadarzynie

Warto też przypomnieć wszystkim klientom banków, kont maklerskich i funduszy inwestycyjnych, aby ogarnęli sprawę FACTA, bo wkrótce (w grudniu) mogą obudzić się z ręką w nocniku (zablokowanym kontem):

Setki tysięcy klientów z zablokowanymi kontami? Grudniowy Armageddon z powodu... kowbojów

Nawiązując jeszcze do tematyki funduszy inwestycyjnych, to dziś ukazało się ciekawe opracowanie na temat tego, że pozornie niższe koszty za zarządzanie funduszem inwestycyjnym nie muszą być kluczowe jeśli chodzi o długoterminowy zysk dla inwestora. Bardziej sprawdza się dywersyfikacja funduszy:

Czy niższe opłaty za zarządzanie opłacają się klientom TFI?

Po tych kilku zaskakujących sygnałach, które pokazują, że obracanie się na rynku finansów nie należy do łatwych - na koniec jeszcze jeden wpis, który pokazuje jak przegnita od korupcji jest elita władz bankowo-politycznych USA (inne kraje nie są w tym zakresie mniej umoczone):

Goldman Sachs – przechowalnia skorumpowanych polityków

 

 

Upadek Banku Spółdzielczego w Nadarzynie