Utworzono: poniedziałek, 31, październik 2016 Redaktor

Giełda w górę - pamiętajmy o ryzykach inwestycyjnych

Polityka wpływa na ceny akcji

Kończy się październik nazywany miesiącem oszczędzania. Giełda w ostatnich dniach trochę urosła, ale czy WIG20 utrzyma się na dłużej powyżej 1800 punktów i mamy szansę w tym roku na rajd Świętego Mikołaja? Czas pokaże. Za to banki i SKOKi nie mają dobrego okresu, bliskie paniki są działania klientów w niektórych przypadkach, jak choćby w przypadku PBS Ciechanów:

Spokojnie, to tylko... panika ;-). Kolejny duży bank spółdzielczy w tarapatach? Czy to groźne?

Nieciekawe wieści dobiegły z młodego jeszcze rynku, który miał być wybawieniem od inflacji i czujnego oka wszechwładzy światowych finansów. Mowa o bitcoinie, który jako system idealny wcale takim nie jest. W ostatnich dniach Bitcurex - jedna z najstarszych w Polsce platform handlu tą wirtualną walutą zgłosiła do prokuratury fakt włamania przez hakerów do systemu, co doprowadziło do wykradzenia blisko 6 mln zł:

Bitcurex przyznaje, że został zhakowany i utracił część pieniędzy klientów

Więcej o tzw. bezpiecznych walutach i inwestycjach odpornych na inflację (w tym głównie złoto wiedzie prym) w aktualnej analizie:

Dwie niesamowite waluty, którym warto się teraz przyglądać

Druga część dzisiejszej analizy wpisów blogosfery finansowego dotyczy już bezpośrednio giełdy papierów wartościowych. Początkującym przyda się opis 11 najczęściej popełnianych błędów:

Najczęstsze błędy początkujących inwestorów?

Bywa i tak, że nawet ci, którzy już sami nie określają siebie początkującymi, potrafią naciąć się na jakąś spółkę - bardzo należy uważać w przypadku spółek z udziałem Skarbu Państwa - politycy są bowiem nieobliczalni. W poniższym artykule przeanalizowano ciekawy aspekt rzucania słów na lewo i prawo przez znaczących polityków:

Oszustwa giełdowe

 

 

Problemy PBS Ciechanów